botki rab

Botki – buty do namiotu jakie?

Botki – buty do namiotu. Pewnie słyszeliście albo widzieliście takie buty? A może i nie. To mało znane akcesorium w codziennej turystyce, ale godne uwagi. Właśnie ten temat poruszę w tym artykule, aby przybliżyć Wam ten temat.

Botki, co to takiego?

W skrócie można je nazwać „pantoflami” pod namiot 🙂 Są to buty z lekką podeszwą i ocieplane wypełnieniem Primaloft® lub puchem naturalnym. Występują w wersji płytkiej, lub wysokiej. Dzisiaj opiszę Wam to akcesorium, których sam używam, a będą to Botki firmy Rab

Rab botki
Rab, botki do namiotu

Wewnątrz tych „kapci” znajduje się też wkładka amortyzująca z pianki EVA co podwyższa komfort chodzenia po nierównym terenie wokół namiotu. Materiał zewnętrzy to Tkanina Pertex® Quantum, wykorzystuje ciasno tkaną strukturę, aby zapewnić lekkość i wytrzymałość.

Botki, kiedy ich  używać?

Wyruszasz na wielodniową wyprawę pod namiot, albo też na wycieczką nad rzekę, gdzie spędzisz noc pod namiotem. Na pewno Twoje stopy docenią wygodę po całodziennym marszu w butach na przesiadkę do  lekkich botków. Do warunków letnich wystarczą płytkie cienkie buciki, w moim wariancie, gdyż bardziej preferuje zimowe warunki są to „pantofle” wysokie. Ważą nie wiele a w warunkach zimowych są idealne, mogę wygodnie w nich chodzić w śniegu a jednocześnie wypocząć zdejmując ciężkie zimowe obuwie. Mówię ciężkie bo para butów waży 1400g a buciki do namiotu 206g. Jest różnica? Dla mnie tak! W zimowych „arktycznych” warunkach bardziej się sprawdzą wersje z wypełnieniem naturalnego puchu gęsiego i producent jak Rab też zapewnia nam takie „pantofle”. Jednak to mało popularny sport i w większości nie wykorzysta aż tak docieplanych bucików.

Jeśli chce się zapoznać z ofertą katalogową i cenami to zapraszam na tą stronę