Dobre firmy rowerowe 2022 - 23

Dobre firmy rowerowe 2022 – 23

 

 

Dobre firmy rowerowe 2022 – 23 to które? Dzisiaj co raz trudniej to ustalić więc w tym artykule postaram się przybliżyć ten temat

Dobre firmy rowerowe 2022 – 23

No właśnie co to oznacza być dobrą firmą w branży rowerowej, bo przecież każda za takową się uważa. Czym się kierować przy wyborze danej marki, czy reklamą? A może wyposażeniem? Co raz trudniej jest ustalić, która marka jest tą wiodącą w jednej dziedzinie i niejednokrotnie samemu jest mi  ciężko to ustalić, ale do rzeczy co to oznacza być dobrą firmą tą wyjątkową i jedyną.

Przede wszystkim producent, który konstruuje rower powinien znać doskonale zagadnienie tego co chce stworzyć, inaczej mówiąc powinien posiadać laboratoryjne badania własnych konstrukcji. Poza tym, aby mieć osiągnięcia nie tylko na papierze sprzęt najlepiej sprawdzić na poligonie, czyli w zawodach.

Opinie zawodowych użytkowników i ich sugestie odzwierciedlają jakość danych produktów i marek.

Więc jakie to marki można wymienić? Ranking marek rowerowych na rok 2022-2023

 • Trek
 • Giant
 • Specjalized
 • Cannondale
 • Merida
 • Scott
 • GT
 • KTM
 • Ghost
 • Author
 • Felt
 • Orbea
 • Canyon
 • Superior
 •  Kross
 • Cube
 • Whyte
 • Univega

Gdy wybierasz tą jedyną najlepszą firmę rowerową

Czym się najczęściej kierujesz? Firmą a może wyposażeniem?

Podpowiem Ci czym powinieneś się kierować będąc użytkownikiem roweru, który nie jeździ zawodowo, abyś mógł cieszyć się trwałością i wygodną jazdą a przy tym nie przepłacając.

Chcąc zachować ten złoty środek cena do jakości trzeba być świadomym tego, że każda forma prowadzi marketing i wkłada sporo pieniędzy w reklamę, chcąc przekonać Cię do kupna właśnie jego roweru a nie konkurencji.

Sama marka to jedno, ale wyposażenie oraz dbałość o serwis pogwarancyjny powinien być na poziomie i należy przed zakupem zaznajomić się z tym tematem.

Chyba najbardziej znanym producentem pod względem dbałości o klienta jest firma Trek. Amerykański producent rowerów w ofercie ma rowery zarówno dla zawodowców jak i dla amatorów. Każdy znajdzie coś dla siebie, jest tylko pewne „ale”.

Obserwując produkty tej marki jest pewien znaczny rozgranicznik nie tylko w cenie rowerów, ale też w użytych komponentach i tak jak w przypadku rowerów dla zawodowców można się doszukiwać czegoś na niskim poziomie w marginalnym stopniu, zaś w rowerach z niższych półek sprawa staje się bardziej rzucająca w oczy. Rower jest na przyzwoitej ramie zaś komponenty czasami sprawiają wrażenie jakby nie pasowały to standardów tej marki.

Wybór tej jednej jedynej najlepszej marki to trudna sprawa, jak się za to zabrać?

Jeśli decydujesz się na zakup roweru pomyśl o tym jakiego rodzaju ma być rower i która firma specjalizuje się w danej dziedzinie. Np. firma Bianchi jest świetnym producentem rowerów szosowych ale reszta może być już tylko dodatkiem. Podobnie może być z producentami takimi jak Diamant, który tworzy rowery dla turysty i miejskie, ale rowery dla zawodowców startujących w zawodach zostawia innym.

Dobre firmy rowerowe 2022 – 23 to te które mają specjalizację

Chcesz kupić rower wysokiej klasy do jazdy trekkingowej wybierz Diamant

Gdy jednak wolisz poruszać się rowerem miejskim pomyśl o rowerze Gazelle

Dla kolarza szosowego wybór może być już nie tak jednoznaczny i oczywisty i w tej grupie znajdą się producenci jak Trek, Bianchi, BMC, Merida, Specjalized. Czym się będą różnić?

Na pewno osprzętem i detalami, których na pierwszy rzut oka mogą umknąć, jednak te firmy mocno ze sobą konkurują i mają swoich zwolenników jak i przeciwników. Wszystko rozstrzyga się w klubach i sponsorach a dla amatora jazdy szosowej pozostaje znak firmowy do której się przywiązuje.

W rowerach górskich i wszelakiego rodzaju rowerów związanych z pokonywaniem przeszkód w terenie ważną rzeczą jest trwałość i serwis gwarancyjny jak i pogwarancyjny. Tego typu rowery naprawdę najbardziej „cierpią” więc podejście serwisu i łatwość naprawy ma nie bagatelne znaczenie. Jeśli producent zastosuje nietypowe podzespoły, lub części ramy, będziemy skazani na drogi i trudno dostępny serwis i części.

 

Dobre firmy rowerowe 2022 – 23 Co wybrać?

Dobre firmy rowerowe 2022 - 23

Szukając roweru kieruj się znaną marką, ale sprawdź w jakiej dziedzinie się specjalizuje. Czy to będzie Cross, czy może trekking albo  fatbike.

Wymienione wyżej marki to światowi producenci rowerów, lecz każda z nich w swojej ofercie będzie mieć ten sztandarowy model, którego szukasz. Na ten temat zwróciłem uwagę w tym artykule do którego też zachęcam