Jaki plecak na rower

Jaki plecak na rower?

Jaki plecak na rower? Od dłuższego już czasu poszukiwałem plecaka, który nadawałby się na kilkugodzinną wycieczkę rowerową. Zależało mi głownie na tym, by był super wygodny i aby zmieścił się w nim cały niezbędny ekwipunek. No i znalazłem świetny plecak na rower – Plecak Deuter Race EXP AirSprawdził się on zarówno w upale, jak i w czasie ulewy.

Jaki plecak na rower? Dzisiaj na tapecie będzie o plecaku Race EXP Air  firmy Deuter– plecak rowerowy do 15 l

Oto dlaczego ten plecak to idealny wybór dla każdego:

Wygoda na pierwszym miejscu

Plecak Deuter Race EXP Air zapewnia maksymalny komfort podczas jazdy. Choć wypchany po brzegi potrzebnymi i mniej potrzebnymi rzeczami jest dosyć lekki, bo cała konstrukcja stelaża zrobiona jest ze specjalnego rodzaju stali wygiętej w łuk. Idealnie też dopasowuje się do pleców i nie przesuwa się na nich ani nie ciągnie w dół dzięki stabilizującemu pasowi biodrowemu oraz pasowi piersiowemu, który można sobie regulować. Szerokie ramiączka z siateczką równo rozkładają ciężar ekwipunku na całe plecy.

Plecak rowerowy Deuter Race EXP Air
Plecak rowerowy Deuter Race EXP Air

Konstruktorzy plecaka rozpieszczają nas umieszczając w jego dolnej części poduszki zrobione z pianki, które świetnie amortyzują ciężar, ale też pozwalają swobodnie przepływać powietrzu.

Jaki plecak na rower? Oddychanie 😉

Nikt nie lubi nieestetycznych plam pojawiających się na koszulce po ściągnięciu plecaka, ani tym bardziej otarć, które często występują na ramionach przy źle dobranym plecaku. Plecak Deuter Race EXP Air skutecznie rozwiązuje te problemy. Konstrukcja siatki, która oddziela plecy od plecaka zapewnia świetny przepływ powietrza, podobnie jak wspomniane wyżej poduszki.

 

Chłodzenie pleców jest ogromnie ważne przy odzieży z membraną. Z zadowoleniem stwierdziłem, już nie po raz pierwszy, że po dniu jazdy w upale z napchanym plecakiem nie jestem cały zlany potemplecak po prostu pozwala oddychać.

NA WSZYSTKO ZNAJDZIE SIĘ MIEJSCE

Pompka, zapasowa dętka, klucze do roweru, kurtka, bluza, butelka wody, podręczna apteczka, aparat… i masa innych potrzebnych i mniej potrzebnych rzeczy do zapakowania! Gdzie to zmieścić?! Twórcy tego plecaka rowerowego pomyśleli o wszystkim. Jedna duża kieszeń wewnętrzna zapinana na suwak jest naprawdę pojemna i pomieści większe rzeczy. W dwie boczne kieszenie zewnętrzne pakuję najpotrzebniejsze przedmioty, które trzeba mieć zawsze pod ręką (albo mokrą odzież), a w trzy mniejsze kieszonki rozlokować można drobiazgi, m.in. dokumenty.

Konstruktorzy plecaka przewidzieli również to, gdzie schowamy kask, kiedy już zejdziemy z roweru – w tym celu sprytnie zamontowali siatkowy uchwyt w małej kieszonce, a żeby nie zgubić kluczy – dodatkowe zapięcie.

Jaki plecak na rower? Rozmiar ma jednak znaczenie (a co z H2O?)

Jednym wystarczy plecak 6 – 7 litrów, innym potrzebny jest 25-litrowy. Ja wybrałem Plecak Deuter Race EXP Air – plecak rowerowy do 15 l (12l+3l). Jak dla mnie jest wystarczający, ponieważ mieści wszystkie potrzebne mi, wyżej wymienione rzeczy. W miarę wydłużania się moich rowerowych wycieczek myślę o tym, by wyposaży się również w bardzo funkcjonalny bukłak. Jak już wspominałam, wewnątrz mojego plecaka znajduje się 1 większa kieszeń – i tu zmieści się bukłak, a komorę główną można powiększyć za pomocą zamka o 3 litry. Firma deuter rekomenduje do swoich plecaków bukłaki 2 i 3litrowe Streamer. Dla tych, którzy uważają, że plecak 15 l im nie wystarczy, producenci oferują plecak deuter cross air 20 l, który z całą pewnością pomieści wszystko!, ale niestety te plecaki ciężko zdobyć, gdyż ich produkcja na rok 2017 przynajmniej na rynek polski została wstrzymana na poczet utrzymanych w stylu retro plecaków Plecak Deuter Bike I AIR EXP 16 .

ŚWIEĆ PRZYKŁADEM (zwłaszcza w deszczu)

Twórcy plecaka Deuter Race EXP Air pomyśleli również o naszym bezpieczeństwie. Wiadomo – im lepiej jesteśmy widoczni na drodze, tym większa pewność, że z trasy wrócimy cali i zdrowi. Dlatego bardzo podobają mi się rozwiązania 2 w 1 zastosowane w moim plecaku. Pokrowiec przeciwdeszczowy, sprytnie schowany w małej kieszonce, jest w kolorze fluo, dzięki czemu mam pewność, że nawet w czasie ulewnego deszczu jestem widoczny na drodze.

 

Dodatkowo plecak ma jeszcze odblaski boczne i tylny z możliwością przypięcia lampki. Dla bezpieczeństwa, aby podczas jazdy nic z plecaka nie wypadło na jezdnię, zastosowano zatrzaski zapobiegające samoistnym rozpięciom suwaka komory głównej.

Opinie plecak Deuter exp air

Przeszukując internet możemy trafić na bardzo dużą ilość pozytywnych opinii o tym plecaku. Na forach internetowych aż wrze na jego temat. 99% opinii to opinie pozytywne, tylko niewielka cześć z nich to negatywy. To raczej nadgorliwość lub po prostu doczepianie się do nieistotnych lub mało istotnych rzeczy.

Jaki plecak na rower? PODSUMOWANIE

Wygodny, “oddychający”, pakowny, przemyślany, bezpieczny – to moim zdaniem największe atuty plecaka na rower Deuter Race EXP Air. Plecak sprawdza się i na krótsze, i na dłuższe rowerowe wyprawy, w upalnym skwarze i ulewnym deszczu. Jest wart swojej ceny, a podkreślić trzeba, że cena nie jest wygórowana – ceny zaczynają się od 230zł przy cenie sugerowanej 329zł. Plecak jest nowoczesny i dostępny w różnych kolorach – czarnym, niebieskim i czerwonym. Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu i każdemu polecam plecak na rower z prawdziwego zdarzenia! Jeśli jednak uważasz, że to mało to może Cię zainteresować plecak rowerowy Gregory, o którym napisałem tutaj.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz