Jaki rower miejski wybrać?

Jaki rower miejski wybrać?

Jaki rower miejski wybrać? Pewnie się zastanawiasz jaki rower na miasto byłby odpowiedni i co taki rower powinien posiadać? Ten temat dzisiaj omówimy.

Rower na miasto, jaki rower kupić na rok 2022?

Rower miejski cieszy się dużym zainteresowaniem dlaczego? Przede wszystkim przez to, że takim rowerem możemy się poruszać szybciej nie stojąc w korkach. Dojazd do pracy, czy na zakupy nie musi się wiązać z kosztami paliwa a dodatkowo poprawiamy sobie kondycję. To rozwiązanie daje pożyteczne z przyjemnym 🙂 W tym roku rowery miejskie mają swój renesans a wszystko przez szaleństwo związane z cenami paliw, ale też przez większą świadomość ludzi. Rower to świetny pomysł na poprawienie własnego samopoczucia i kondycji.

Spośród wszelakiej maści marek i rodzajów to właśnie rower miejski powinien być tym rowerem na co dzień, więc jaki wybrać?

Kieruj się jakością roweru, a więc przede wszystkim powinien być solidny i w miarę lekki. Duże koła 28″ zapewnią szybką i wygodną jazdę i łatwiejsze pokonywanie przeszkód. Aluminiowa rama da nam lżejszy sprzęt a przez to łatwiej będziemy go garażować w piwnicy w bloku, czy też transportować go po schodach. Podzespoły powinny być markowe, np. Piasta, która posiada przekładnię planetarną (biegi) powinna być pewna i najmniej awaryjna jak chociażby firmy Shimano. Dodatkowe wyposażenie jak oświetlenie czy dodatkowe kosze do transportu to kolejny atut takiego roweru.

Jaki rower miejski wybrać? Marka

Skoro już mowa o rowerze miejskim to pewnie zastanawiasz się jakiej marki rower na miasto wybrać a przecież jest ich tak wiele. Zgadza się, taki rower możemy kupić za przysłowiowe „paręnaście zł” w markecie, albo sporo więcej w dobrym sklepie rowerowym. Co wybrać?

Rowery z najniższej półki cenowej to gwarancja niskiej jakości podzespołów, stalowa ciężka rama, koła najczęściej o mniejszej średnicy (26″) i najprostszej budowie.

Czy warto taki rower kupić? Zdecydowanie, nie. Wydając 700zł lub nieco ponad za rower takiej klasy  to stracone pieniądze. Nie obejdzie się bez wizyty u mechanika a czasami może się okazać, że komponenty nie będą możliwe do naprawy i będzie trzeba zakupić sporo droższe aby taki rower „uratować” a stalowa rama dalej będzie kotwicą.

Tak więc kupujmy świadomie i z rozwagą. Kupując rower za kwotę w okolicach 1200 lub więcej możemy się spodziewać, że taki rower będzie dobrze skomponowany pod względem części i jakości.

Marka rowerów to też pewien kierunek w wyznaczaniu jakości. Znane firmy które budują rowery dla zawodowców mają w swojej ofercie rowery szerokiego zastosowania. Tak jak amerykański producent Trek konstruuje dla każdego i rower miejski będzie odzwierciedlał jakość wykonania.

Na zakupy i na przejażdżkę Trek Verve+ 2 o niskim przekroku
Na zakupy i na przejażdżkę Trek Verve+ 2 o niskim przekroku z silnikiem elektrycznym
Piękny klasyczny styl i można się poczuć jak w Kopenhadze :)
Piękny klasyczny styl i można się poczuć jak w Kopenhadze 🙂
Ghostrider Go! 5i
Dla dojeżdżających do pracy Ghostrider Go! 5i To elektryczny ścigacz rowerowych miejskich ścieżek.

Rower na miasto 2022, który kupić?

Pomyśl ile czasu tracisz na dojazdy do pracy stojąc w korkach? Ile pieniędzy przeznaczasz na paliwo? Może czas coś z tym zrobić?

Kupując rower do poruszania się w mieście to nie głupi pomysł. Może obawiasz się tego, że jadąc do pracy rowerem nie będziesz pachnieć najlepiej, ale przecież zawsze znajdzie się wyjście. Oblicz ile czasu potrzebujesz na dojazd i weź pewien zapas czasowy, aby móc się odświeżyć przed pracą a ubranie do pracy z reguły zostawiamy tak czy inaczej w miejscu pracy, albo zapakuj je na przebranie. Więc to nie wymówka.

Początki zawsze są trudne niezależnie od tego co byśmy nie zaczynali, ale późniejsze efekty mogą zaskoczyć. Gdy pogoda nie jest najlepsza to oczywiście nie będziemy narażać własnego zdrowia, ale jeśli jest słoneczny pogodny dzień, choć czasami chłodniej to dlaczego rezygnować z tej możliwości?

W tym roku rowery elektryczne na miasto sprzedają się tak dobrze, że na pewne modele trzeba czekać parę miesięcy. Więc jeśli jesteś entuzjastą rowerów i nie masz za wiele czasu może taki rower będzie dla Ciebie? Pomyśl o tym zawczasu, abyś nie musiał czekać kolejnych miesięcy na upragniony rower elektryczny

Gdy jednak jesteś tradycjonalistą i rower powinien być klasyczny znajdziesz wiele dobrych tego typu rowerów, jednak unikaj tandety, bo to nie przekłada się ani na oszczędności ani na jakość, a co za tym idzie przyjemność z jazdy na rowerze.

 

Jaki rower kupić? Rower górski. To poprzedni artykuł o tym jaki rower górski wybrać, czego unikać i jaki wybrać, aby cieszyć się z jazdy i dobrze się bawić podczas pokonywania drogi. O tym możecie przeczytać klikając w tytuł poniżej.

Jaki rower górski wybrać?