Jaki rower na komunię dla chłopca?

Wielkimi krokami zbliża się okres komunijny. Mimo, iż moda się zmienia, nadal najczęstszym i najlepszym prezentem komunijnym pozostaje rower. Rower na komunię to nie lada wyzwanie dla chrzestnego lub rodziny dziecka. Odpowiedni dobór roweru to nie taka łatwa sprawa zwłaszcza, iż branża rowerowa ma do zaoferowania setki rowerów. I co tu wybrać?

Trafiony rower na komunię? Rower odpowiednio dobrany do wzrostu dziecka.

Możemy przyjąć, że rower komunijny dla chłopca od 110-134 cm wzrostu to rower na kołach 24″- są to rowery przeważnie z przełożeniami  3 z przodu oraz 6 z tyłu przełączanymi za pomocą manetek obrotowych i hamulcami typu V. W tej kategorii rowerów nie polecam rowerów z serii „zawieszone ze sprężynami”:)

Przykładowe rowery:

Rower Kross Hexagon Replica 2018 24″

Rower Kross Dust Replica 2018 24″

Rower Kross Level Replica 2018 24″

Rower Trek Precaliber 24″

 

Natomiast najlepszy rower komunijny dla chłopca od 135-150 cm wzrostu to rower na kołach 26″ w niskiej ramie tj. np., wg marki Kross, rozmiar XS lub 14″. W większości modeli na kołach 26″ montowane są dźwignie przerzutki tzw. manetki cynglowe sterowane kciukiem oraz palcem wskazującym, moim zdaniem są łatwiejszym oraz lżejszym sposobem zmiany biegu, co może mieć duży wpływ na kontrolę roweru przez dziecko.

Przykładowe rowery:

Rower Kross Hexagon 1.0 2018 ( w tej wersji roweru zastosowano manetko obrotowe)

Rower Kross Hexagon 2.0 2018 (manetki cynglowe)

Rower Kross Hexagon 3.0 2018 (manetki cynglowe)

 

Dla „wyrośniętych” dzieciaków mierzących powyżej 150cm można pokusić się o rower na ramie powyżej 15″ i kole 27,5″.

Przykładowo:

Rower Kross Hexagon 4.0

Rower Trek Marlin 6

Odpowiednio dobrany rower na komunię  będzie prezentem na wiele lat, oderwie dziecko od komputera, pobudzi do ciągłej aktywności, zarazi miłością do sportu i zdrowego trybu życia.

W kolejnym wpisie piszę o rower na komunię dla dziewczynki .