Jaki rower szosowy wybrać na początek

Jaki rower szosowy wybrać na początek

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z jazdą na rowerze szosowym, na pewno zadajesz sobie pytanie, jaki rower szosowy wybrać na początek. W sieci można znaleźć wiele porad i propozycji, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek oraz propozycji rowerów, które mogą się dla Ciebie sprawdzić.

Przede wszystkim, warto zastanowić się, jakie będą Twoje potrzeby. Jeśli zamierzasz korzystać z roweru w celach rekreacyjnych, nie musisz przepłacać za modele z najwyższej półki. Z drugiej strony, jeśli planujesz uczestniczyć w wyścigach lub bardziej zaawansowanych treningach, warto zainwestować w lepszy sprzęt.

Merida Scultura to propozycja, która cieszy się dobrymi opiniami i może być dobrym wyborem dla początkujących kolarzy. Rowery tej marki cieszą się dobrą opinią wśród użytkowników, a mechanizmy hamulcowe tarczowe zapewniają skuteczne hamowanie w każdych warunkach atmosferycznych.

Specialized Allez z osprzętem Shimano to propozycja dla osób, które szukają lekkiego i wydajnego roweru szosowego. Dzięki ramie typu „monokok”, który oferuje świetny stosunek wagi do sztywności, rower ten doskonale sprawdzi się na krótszych dystansach.

Szeroką ofertę rowerów szosowych można znaleźć na stronie producent rowerów https://bikemia.com/rowery-szosowe gdzie poza znanymi markami znajdują sie ciekawe oferty mniej znanych firm.

Ceny rowerów szosowych

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z jazdą na rowerze szosowym, warto zwrócić uwagę na to, że początkowe rowery, które kupisz, będą służyć ci przez krótki czas. Po pewnym czasie będziesz już wiedział, czego oczekujesz od swojego sprzętu i będziesz w stanie dokładniej określić swoje wymagania

Budżet, jaki musisz przeznaczyć na zakup roweru szosowego, zależy w dużej mierze od twoich potrzeb i oczekiwań. Na rynku dostępne są modele w różnych przedziałach cenowych, zaczynając od kilku tysięcy złotych . Początkujący kolarz, dysponujący budżetem rzędu 2000 zł, będzie szukał innego roweru niż wyczynowiec z 10 000 zł do wydania.

Rower szosowy damski a męski – różnice

Rower szosowy damski różni się od męskiego przede wszystkim pod względem geometrii ramy. Rama damskiego roweru szosowego jest zwykle krótsza i ma bardziej pionową rurę podsiodłową, co ma na celu zapewnienie wygodniejszej pozycji na rowerze dla kobiet o krótszym wzroście i dłuższych nogach w porównaniu z mężczyznami . W przypadku damskiego roweru szosowego siodełko jest szersze i krótsze, co zapewnia lepsze dopasowanie do anatomicznych różnic pomiędzy miednicami kobiet i mężczyzn. Dodatkowo, zwykle w rowerach damskich stosuje się bardziej kobiece wzornictwo oraz kolory. Różnice między rowerem szosowym damskim a męskim wynikają z różnic w proporcjach ciała, anatomicznych różnic w budowie miednicy i sylwetki kobiety w porównaniu z mężczyzną, a także z zapotrzebowania na komfort podczas jazdy

Podsumowując, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z jazdą na rowerze szosowym, warto wybrać model, który będzie odpowiedni do Twoich potrzeb, a zarazem nie przepłacać. Warto też pamiętać, że początkowy rower to tylko początek Twojej przygody z kolarstwem, a z czasem będziesz mógł dopasować