Lampa do roweru Bontrager Ion 350 RT

Lato się kończy, dni są coraz krótsze, więc posiadanie odpowiedniego oświetlenia w Twoim rowerze staje się sprawą kluczową. Dobrze dobrane oświetlenie to gwarancja bezpieczeństwa na drodze.

Oferta oświetlenia rowerowego jest bardzo duża, a ceny wahają się od 20 zł do nawet 1000 zł. Ja przy wyborze lampy przedniej do roweru kierowałem się głównie jakością światła (zakresem na jaki lampa pozwala dostrzec ewentualne zagrożenie) oraz niskim kosztem eksploatacji. W mojej opinii dobra jakość światła wiąże się z dużym zużyciem energii, a co za tym idzie częstą wymianą baterii, dlatego odpuściłem lampki rowerowe na baterie i skupiłem się na lampie ładowanej na USB.

Jaka lampa do roweru?

Wybór padł na markę Bontrager. Najwyższej klasy optyka, konstrukcja gotowa na każde warunki pogodowe, czy superjasne diody LED to cechy, które powinna mieć każda lampka rowerowa, która ma służyć przez długi czas. Mój wybór padł na model Bontrager Ion 350 RT.

 Lampa do roweru Bontrager Ion 350 RT mocowanie do roweru

  • Zgodność z ANT+ w celu używania ze wszystkimi produktami Transmitr
  • Możliwość zdalnego włączania/wyłączania, sprawdzania stanu baterii i ustawienia wysokości oraz trybu światła za pomocą pilota Transmitr
  • Idealne na kask lub na kierownicę
  • 350 lumenów światła z mocnej diody LED CREE
  • 350 lm – 1,5 godz., 200 lm – 3 godz., 100 lm – 6 godz., tryb nocny migotania – 9 godz., tryb dzienny migotania – 10 godz.
  • Pełne ładowanie w ciągu 4 godzin poprzez uszczelniony port micro-USB
  • W zestawie mocowanie Quick Connect i kabel do ładowania micro USB
  • Kompatybilne z Blendr, dostępne z bezpiecznym mocowaniem do kierownicy

Moja opinia lampki Bontrager Ion 350:

Wieczorny wypad poza miasto to przyjemność, lampka Bontrager Ion 350 dzięki doskonałej diodzie Led Cree o mocy 350 lumenów daje poczucie bezpieczeństwa podczas trasy rowerowej niezależnie od pogody.

Dużą zaletą tej lampki jest możliwość montażu na kierownicy lub na kasku oraz kompatybilność z Blendr.