prox

Lampy rowerowe- Czyli niech stanie się jasno!!

Lampy rowerowe- Czyli niech stanie się jasno!! Lampy w rowerze to obowiązek, tak samo jak w samochodzie. Musisz być widoczny, Ale dobrze jest też coś widzieć co się ma przed sobą. Dzisiaj napiszę Wam o pewnej firmie, która coraz śmielej wkracza na nasz rynek i to ze sporym sukcesem. Chodzi o firmę Prox. Choć w swoim asortymencie ma sporo do zaoferowania jednak ja skupię się dzisiaj na oświetleniu do roweru.

Lampy rowerowe- Czyli niech stanie się jasno!!

Tylne lampy  do roweru,  firmy Prox

tutaj mamy trzy różne rodzaje lamp

  • Lynx
  • Apus
  • Lyra

LYNX

to lampa z 7 trybami świecenia, ma wbudowany akumulator litowo-polimerowy 500mAh i jasność 40lumenów to najmocniejsza lampa w zestawie pod względem pojemności akumulatora, jasności i ilości trybów światła. Rodzaj zastosowanej diody to COB

APUS

też posiada 7 trybów siała i 40lumenów jasności, ale pojemność akumulatora został ograniczony do 350mAh, Rodzaj zastosowanej diody to COB

LYRA

to najmniejsza pod względem funkcji lampa. Ma 5 trybów światła, 15lumenów jasności i akumulator o pojemności 260mAh. W tej lampce diody to SMD

Wszystkie lampki tylne powyżej są ładowane przez kabel USB, który też jest na wyposażeniu.

W pudełku otrzymujemy samą lamkę, gumowy uchwyt z opaską na wspornik pod siodełko oraz plastikowy uchwyt, który możemy zapiąć na sakwę albo na plecak

lampa tył Prox
lampy tył Prox Lynx, Apus, Lyra

Lampy przód firmy Prox

Hydra dual 500lumenów

to przednia lama z dwoma diodami LED CREE ładowana przez USB. Pojemność akumulatora to 1800mAh. Posiada 3 tryby świecenia. Obudowa lampki wykonana jest z anodyzowanego aluminium co wpływa na dobre chłodzenie diod. Montaż lampki na rowerze odbywa się bez potrzeby używania narzędzi, wystarczy zacisnąć gumową obejmę na kierownicy a lampkę mocujemy na zatrzask i to wszystko. W zestawie otrzymujemy kabel USB do ładowania.

Lampa przód Prox Hydra duo
Lampa przód Prox Hydra duo

 

 

Hydra

to mniejsza siostra poprzedniej opisywanej lampki. Posiada wbudowany akumulator o pojemności 850mAh ładowany przez USB. pojedyncza dioda CREE XP-G2 daje moc świecenia 400 lumenów.

Lampa przód Hydra
Lampa przód Prox Hydra

 

Vesta pro

to lampa przednia o mocy 400lumenów ma 5 trybów światła. Akumulator o pojemności 2200mAh ładowany przez port USB. Dodatkowo została wyposażona we wskaźnik LCD. Obudowa została wykonana z anodyzowanego aluminium co wpływa na bardzo dobre chłodzenie diody. Montaż do kierownicy odbywa się bez użycia narzędzi. A wodoszczelność jest na poziomie IPX4. WAga tej lampki to 106g.

Lampa przód Prox Vesta pro
Lampa przód Prox Vesta pro

Oświetlenie  rowerowe firmy Prox – warto?

Produkty firmy Prox może nie powalają nowoczesnym wyglądem, lecz cena i jakość wykonania rekompensują tą niezbyt poważną wadę o ile to można tak nazwać.

Jednym się podobają innym nie. Najważniejsze, że spełnia swoje zadanie. Na rynku można spotkać i tańsze rzeczy od tych z Proxa, lecz stosunek jakości do ceny to firma Prox naprawdę postarała się o dobrze dobrane parametry za całkiem niską cenę. W swojej ofercie ma też zestawy lamkę przód z tyłem co jeszcze bardziej podnosi ich atrakcyjność. Reklamacje się zdarzają, ale to rzadko i tak samo zdarzają się kupując dużo droższe jak firmy Bontrager.

Więc jeśli szukasz dobrej lampy za sensowną cenę Prox jest dobrym wyborem, każdy znajdzie coś dla siebie w sporej kolekcji Prox.

Lamki Prox wady i zalety

Zalety:

  • Główną zaletą tych lampek to świetnie dopasowana jakość wykonania do ceny.
  • Łatwość montażu bez narzędzi to też spory atut.
  • Duża różnorodność sprawi, że każdy coś znajdzie dla siebie
  • Możliwość zakupu zestawu przód i tył razem

Wady:

  • Design nie każdemu może się spodobać
  • mocowanie na gumę, może powodować, że na wstrząsach lampka nie będzie stabilnie świecić tam gdzie powinna.

Podsumowanie

Nie opisywałem wszystkich lamp w ofercie Proxa z racji, że nie miałem możliwości wszystkich przetestować ani obejrzeć a kolekcja jest naprawdę imponująca.

O lampkach czołowych pisałem też wcześniej a niektórzy używają ich na rower, więc możecie się zapoznać z tym tematem tutaj