Latarka-czołowa-jaka-jest-najlepsza

Latarka czołowa jaka jest najlepsza?

Latarka czołowa jaka jest najlepsza? Z takim zapytaniem się spotkałem, więc spróbuję tą kwestię dzisiaj poruszyć.

Latarka czołowa jaka jest najlepsza?

To pytanie padło niedawno od pewnej osoby w sklepie.  I tak też się nad tym zastanowiłem, czego się oczekuje od latarki czołowej?

Jasność? To na pewno, długość działania, zasięg światła i tryby działania. Wśród producentów wszelkich marek możemy wybierać najrozmaitsze kształty, kolory i cechy. No dobrze, ale która lampa jest najlepsza?

Czołówka jaka jest najlepsza?

to trochę subiektywna kwestia, bo wszystko zależy od preferencji użytkownika i każdy będzie miał własne wyobrażenie co dla niego będzie najlepsze. Jednak możemy się kierować tym co dana lampa oferuje.

Znane firmy outdoorowe jak Petzl, czy Black Diamond swoje produkty testuje w laboratoriach a następnie w terenie i kierując się tym wyznacznikiem jakości postaram się przybliżyć co dana lampa czołowa powinna posiadać.

Czasy żarówki i baterii z wyłącznikiem odeszły w zapomnienie. Dzisiejsze lampy są sterowane przez układy elektroniczne. Przez to działają dłużej oszczędzając energię, dodatkowo zamiast żarówki mamy diody LED a w lampach o wyższych możliwościach diodę CREE. Dioda CREE daje mocniejsze światło i ma mniejszy apetyt na prąd. (Aby osiągnąć podobną moc światła z diodami LED potrzeba dużo więcej takich diod).

Dlatego jeśli szukasz najlepszej latarki to weź pod uwagę właśnie rodzaj zastosowanej diody. Kolejna ważna sprawa to zasilanie, baterie lub akumulatory. Coraz częściej można spotkać latarki czołowe z wbudowanym akumulatorem i też takie, które umożliwiają zamiennie stosować baterie i akumulator.

Poniżej podam parę przykładów.

Petzl TIKKINA®
Latarka czołowa Petzl TIKKINA®

Prosta, kompaktowa latarka czołowa do oświetlania bliskiego zasięgu. 250 lumenów

Latarka czołowa TIKKINA zapewnia jasność 250 lumenów i rozproszonym strumieniem światła  do oświetlenia bliskiego. Prosty i kompaktowy, jest przydatny podczas aktywności na świeżym powietrzu, takich jak kemping, wędrówki lub podróże. TIKKINA jest dostarczana z 3 standardowymi bateriami, jest również kompatybilna z akumulatorem CORE, dzięki konstrukcji HYBRID CONCEPT. Akcesoria montażowe pozwalają na przymocowanie lampy do każdego rodzaju kasku lub roweru.

Latarka dla biegaczy i nie tylko

Biegacze miejscy zapewne docenią bardzo lekką i kompaktową konstrukcję latarki czołowej Petzla

BINDI®
BINDI®

Ultrakompaktowa latarka czołowa z możliwością ładowania, przeznaczona do codziennych aktywności sportowych. 200 lumenów

Oświetlenie wagi piórkowej! Ważąca zaledwie 35 g

BINDI® jest ultrakompaktową latarką czołową, która mieści się w dłoni. Dzięki jasności 200 lumenów idealnie nadaje się do treningu w środowisku miejskim oraz do codziennych aktywności sportowych.  Wygodna, z akumulatorem ładowanym przez port micro USB. Minimalistyczny, a zarazem funkcjonalny design łączy w sobie styl i wygodę. Pałąk posiada odblaskową nitkę, która sprawia, że ​​użytkownik jest widoczny w różnych warunkach.

 

TIKKA®
TIKKA®

Kompaktowa latarka czołowa do oświetlenia bliskiego odległości. 300 lumenów

Prosta i kompaktowa latarka czołowa TIKKA oferuje jasność 300 lumenów i rozproszony strumień światła na bliską odległość i z niewielką regulacją. Przydaje się podczas aktywności na świeżym powietrzu, takich jak kemping, wędrówki lub podróże. Fosforyzujący odbłyśnik pomaga znaleźć go w ciemności, a czerwone światło zapobiega oślepianiu się członków grupy. TIKKA jest dostarczana z 3 standardowymi bateriami i jest również kompatybilna z akumulatorem CORE dzięki konstrukcji HYBRID CONCEPT. Akcesoria montażowe pozwalają na przymocowanie lampy do każdego rodzaju kasku lub roweru.

"<yoastmark

 

Akumulator kompatybilny z latarkami czołowymi Petzl o konstrukcji HYBRID CONCEPT

Akumulator litowo-jonowy o dużej pojemności 1250 mAh do latarek czołowych Petzl w konstrukcji HYBRID CONCEPT pasuje dolatarek:

  • TIKKID,
  • TIKKINA,
  • TIKKA,
  • ZIPKA,
  • ACTIK,
  • ACTIK CORE,
  • TACTIKKA,
  • Latarka czołowa TACTIKKA +,
  • TACTIKKA +RGB,
  • IKO CORE i IKO.

Zapewnia doskonałe parametry oświetleniowe, nawet w niskich temperaturach. Ładuje się bezpośrednio przez zintegrowany port USB. Akumulator CORE to ekonomiczne rozwiązanie jako główne źródło zasilania lub jako bateria podtrzymująca.

Latarka czołowa dla ambitnych i dla tych cooczekują  więcej niż coś oczywistego

 

Petzl - SWIFT® RL
Petzl – SWIFT® RL

SWIFT ® RL to kompaktowa, bardzo mocna i ładowalna latarka czołowa z technologią REACTIVE LIGHTING®. 900 lumenów.

Dzięki jasności 900 lumenów i wadze całkowitej zaledwie 100 g, SWIFT® RL jest najmocniejszą z kompaktowych latarek czołowych Petzl. Wykorzystując technologię REACTIVE LIGHTING® czujnik analizuje oświetlenie otoczenia i automatycznie dostosowuje jasność do Twoich potrzeb.

Opaska jest odblaskowa, dzięki czemu jest widoczna w nocy. Jego dwuczęściowa konstrukcja zapewnia doskonałą stabilność podczas dynamicznych i intensywnych aktywności, takich jak wspinaczka górska, biegi przełajowe i jazda na nartach. SWIFT® RL jest intuicyjny, z jednym przyciskiem do łatwego sterowania wszystkimi funkcjami lampy. Jest ładowalny, z pięciopoziomowym wskaźnikiem do precyzyjnego monitorowania poziomu naładowania baterii.

A może coś specjalnego? Latarka czołowa 1100lumen!!!

W ostatniej grupie umieściłem latarkę czołową o mocy 1100 lumenów, jak wygląda i co potrafi?

 

Latarka-Petzl-DUO-S
Latarka-Petzl-DUO-S

Niezwykle wydajna, wodoodporna latarka czołowa z możliwością ładowania, wyposażona w funkcję przeciwodblaskową Petzl FACE2FACE. 1100 lumenów.

Masz ochotę na podziemne przygody? Tak! Ona jest też czołówką jaskiniową. DUO S jest niezwykle wydajna, z 1100 lumenami w trybie BOOST, ta lampa działa na akumulatorze. Wodoodporna i trwała, jest też odporna na wilgoć i błoto podziemnych jaskiniach. Gdy jesteś w grupie, możesz liczyć na wygodę, jaką zapewnia funkcja przeciwodblaskowa FACE2FACE, która pozwala stanąć twarzą do siebie, nie oślepiając się nawzajem.

Co dziś odkryjesz? Na pewno wiele ciekawych miejsc a lampy Petzl’a w tym Ci pomogą. 🙂