Mata Therm a Rest

Mata samopompująca – Która jest najlepsza? Którą warto kupić?

Mata samopompująca – Która jest najlepsza? którą warto kupić? Na to pytanie postaram się Wam dzisiaj odpowiedzieć. W poprzednim artykule w którym poruszałem temat maty samopompującej opisywałem matę Therm’a Rest Trail Pro, to mata o przeznaczeniu na zimowe warunki. Tym razem opiszę matę tego samego producenta, czyli Therm;a Rest i będzie to model Prolite na 3 sezony użytkowania

Therm’a Rest Mata samopompująca na warunki letnie

Mata samopompująca Therm’a Rest Prolite to produkt wykonany w Irlandii. Jest to wysokiej klasy mata przeznaczona dla wytrawnego turysty, ceniącego sobie jakość i komfort. Mata po napompowaniu ma grubość 2,5cm jest to wystarczające aby w nocy nie odczuwać chłodu a przy tym waga i rozmiar po spakowaniu nie jest nieporęczna. Po spakowaniu maty Therm’a Rest Prolite do załączonego pokrowca ma wymiary 28cm na 13cm. Waga całości według producenta to 510g i ta waga się pokrywa. Po rozłożeniu wymiar w wersji regular to 51cm szerokości i 183cm długości. Kształt maty jest tak uformowany, że można ją włożyć do środka śpiwora lub jak w większości można wygodnie spać na samej macie. Poniżej zamieszczam poglądowe zdjęcie które unaocznia wymiary po spakowaniu.

poglądowe zdjęcie maty w stosunku do 0,5L butelki na paliwo
Poglądowe zdjęcie spakowanej maty w stosunku do 0,5L butelki na paliwo

Mata – Informacje techniczne

Poruszyłem już temat wagi i wymiarów po spakowaniu i rozłożonej, ale przyjrzyjmy się bliżej jej budowie.

zawór
zawór WINGLOCK™ to opatentowany projekt Therm’a Rest’a

Zawór „WINGLOCK™, jeśli jeszcze się nie spotkaliście z tym czymś już spieszę z wyjaśnieniem, czym różni się od klasycznego zaworu. Jest to zawór, który może działać w dwie strony. To znaczy , że w czasie zasysania powietrza zawór zasysa powietrze w jedną stronę. W czasie dopompowania powietrze nie cofa się i nie uchodzi jak w przypadku klasycznych zaworów. Po przestawieniu „motylków” w zaworze o 90 stopni możemy wypuścić powietrze a także regulować twardość maty. Więcej o zaworze możecie przeczytać w tym artykule, gdzie opisywałem matę na zimę. Powierzchnia maty Prolite jest wykonana z materiału, który nie powoduje ześlizgiwania się z niego.

Producent w czytelny sposób informuje nas w jakich porach roku będzie się sprawdzać mata Prolite. R-value 2.4 daje nam możliwość korzystania z tej maty w większości pór roku, bo od wiosny do jesieni.

r-value
r-value 2,4
Therm'a Rest mata samopompująca
Therm’a Rest mata samopompująca, tu widzimy powierzchnię maty

Grubość maty na zdjęciu po napompowaniu unaocznia jej realny wymiar.

Therm;a Rest Prolite
Mata Prolite, realna grubość maty po napompowaniu

"<yoastmark

"<yoastmark

Jak sami widzicie mata Prolite firmy Therm’a Rest to mata o nie wielkich rozmiarach i niskiej wadze. Docenią ją szczególnie ci, którzy szukają wygody, jakości i wygody. Jeśli podróżujesz z plecakiem, albo z rowerem będzie Twoim wiernym towarzyszem na letnie wyprawy. Irlandzki producent zadbał również o to abyś czuł się pewniej oferując łatki naprawcze i klej. Nie są one dołączone do maty, ale w ofercie producent zapewnia takie rozwiązanie i nie jesteśmy skazani na kombinowanie czy zakup od razu nowej.

 

Zobacz więcej postów:

Click to rate this post!
[Total: 6 Average: 5]

About the author