Mata Therm a Rest

Mata samopompująca – Która jest najlepsza? Którą warto kupić?

]

Mata samopompująca – Która jest najlepsza? którą warto kupić? Na to pytanie postaram się Wam dzisiaj odpowiedzieć. W poprzednim artykule w którym poruszałem temat maty samopompującej opisywałem matę Therm’a Rest Trail Pro, to mata o przeznaczeniu na zimowe warunki. Tym razem opiszę matę tego samego producenta, czyli Therm;a Rest i będzie to model Prolite na 3 sezony użytkowania 

Therm’a Rest Mata samopompująca na warunki letnie

Mata samopompująca Therm’a Rest Prolite to produkt wykonany w Irlandii. Jest to wysokiej klasy mata przeznaczona dla wytrawnego turysty, ceniącego sobie jakość i komfort. Mata po napompowaniu ma grubość 2,5cm jest to wystarczające aby w nocy nie odczuwać chłodu a przy tym waga i rozmiar po spakowaniu nie jest nieporęczna. Po spakowaniu maty Therm’a Rest Prolite do załączonego pokrowca ma wymiary 28cm na 13cm. Waga całości według producenta to 510g i ta waga się pokrywa. Po rozłożeniu wymiar w wersji regular to 51cm szerokości i 183cm długości. Kształt maty jest tak uformowany, że można ją włożyć do środka śpiwora lub jak w większości można wygodnie spać na samej macie. Poniżej zamieszczam poglądowe zdjęcie które unaocznia wymiary po spakowaniu.

poglądowe zdjęcie maty w stosunku do 0,5L butelki na paliwo
Poglądowe zdjęcie spakowanej maty w stosunku do 0,5L butelki na paliwo

Mata – Informacje techniczne

Poruszyłem już temat wagi i wymiarów po spakowaniu i rozłożonej, ale przyjrzyjmy się bliżej jej budowie.

zawór
zawór WINGLOCK™ to opatentowany projekt Therm’a Rest’a

Zawór „WINGLOCK™, jeśli jeszcze się nie spotkaliście z tym czymś już spieszę z wyjaśnieniem, czym różni się od klasycznego zaworu. Jest to zawór, który może działać w dwie strony. To znaczy , że w czasie zasysania powietrza zawór zasysa powietrze w jedną stronę. W czasie  dopompowania powietrze nie cofa się i nie uchodzi jak w przypadku klasycznych zaworów. Po przestawieniu „motylków” w zaworze o 90 stopni możemy wypuścić powietrze a także regulować twardość maty. Więcej o zaworze możecie przeczytać w tym artykule, gdzie opisywałem matę na zimę. Powierzchnia maty Prolite jest wykonana z materiału, który nie powoduje ześlizgiwania się z niego.

Producent w czytelny sposób informuje nas w jakich porach roku będzie się sprawdzać mata Prolite. R-value 2.4 daje nam możliwość korzystania z tej maty w większości pór roku, bo od wiosny do jesieni.

r-value
r-value 2,4
Therm'a Rest mata samopompująca
Therm’a Rest mata samopompująca, tu widzimy powierzchnię maty
Grubość maty na zdjęciu po napompowaniu unaocznia jej realny wymiar.
Grubość maty na zdjęciu po napompowaniu unaocznia jej realny wymiar.

"<yoastmark

"<yoastmark

Jak sami widzicie mata Prolite firmy Therm’a Rest to mata o nie wielkich rozmiarach i niskiej wadze. Docenią ją szczególnie ci, którzy szukają wygody, jakości i wygody. Jeśli podróżujesz z plecakiem, albo z rowerem będzie Twoim wiernym towarzyszem na letnie wyprawy. Irlandzki producent zadbał również o to abyś czuł się pewniej oferując łatki naprawcze i klej. Nie są one dołączone do maty, ale w ofercie producent zapewnia takie rozwiązanie i nie jesteśmy skazani na kombinowanie czy zakup od razu nowej.