Narzędzia rowerowe – multi tool do roweru

BITS Integrated MTB Tool
BITS Integrated MTB Tool

Mając rower zapewne każdy będzie potrzebował narzędzi do jego serwisowania i pewnie każdy jakieś posiada. Narzędzia warsztatowe spełniają swoje zadania na miejscu, są poręczniejsze i wygodniejsze w użyciu. Ale są też narzędzia potrzebne w trakcie jazdy tak zwane multi tool. Na rynku jest ich cała masa w różnym wydaniu i chyba nie było by o czym tutaj pisać, gdyby nie pewna nowość.

Multi tool do roweru Bontrager

To nowe rozwiązanie sprawia, że już nie zapomnisz o narzędziach wychodząc z domu. Jest to od teraz integralna część roweru. Na zdjęciu powyżej jest pokazany rysunek jak zamontować to narzędzie do roweru. Montaż tego akcesoria jest banalnie prosta.

Montaż MTB tool w rowerze

Najpierw wykręcamy korek w mostku rowerowym i wybijamy szyszkę (gwiazdkę) z rury sterowej. Na to miejsce od góry wciskamy nasz multi tool i skręcamy śrubą- uchwytem od spodu tak jak pokazano na zdjęciu i na koniec zabezpieczamy zawleczką. Aby dopasować długość śruby do długości rury sterowej pomyślano o podkładkach. Gdy już zamontujemy nasz „koszyk” w rurze sterowej po prostu wciskamy nasz zestaw na swoje miejsce. Do dyspozycji mamy klucze imbusowe, wkrętak, torx a nawet skuwacz łańcucha do roweru.

 

BITS Integrated MTB Tool
BITS Integrated MTB Tool

 

 

BITS Integrated MTB Tool
BITS Integrated MTB Tool
BITS Integrated MTB Tool
BITS Integrated MTB Tool

Po zamontowaniu tego multi tool’a w rowerze znika z widoku i niczym szczególnym się nie wyróżnia poza małą plastikową zawleczką którą wyciągamy nasz przyrząd.

BITS Integrated MTB Tool Bontrager, czy warto?

Zapewne każdego ciekawi ile takie cudo może kosztować. W tym przypadku jako konstrukcja jest bardzo ciekawa i jak do tej pory nie spotkałem czegoś podobnego innych firm i może dlatego cena wydaje się dość przesadzona bo koszt to 399zł na dzień dzisiejszy.

Jako sam pomysł jest naprawdę ciekawy, to uważam, że nie adekwatny do ceny. To moje odczucie i nie musicie się ze mną zgadzać. 🙂

Zalety:

  • po zamontowaniu staje się integralną częścią roweru
  • nie rzuca się w oczy po zamontowaniu
  • precyzyjne wykonanie
  • innowacyjność

Wady:

  • bity mogą być czasami za krutkie
  • brak łyżek do opon
  • za drogi w stosunku do zwykłych multi tool’i

 

 

 

 

Zobacz więcej postów:

Click to rate this post!
[Total: 8 Average: 5]

About the author