Narzędzia rowerowe – multi tool do roweru

Narzędzia rowerowe – multi tool do roweru. Mając rower zapewne każdy będzie potrzebował narzędzi do jego serwisowania i pewnie każdy jakieś posiada. Narzędzia warsztatowe spełniają swoje zadania na miejscu, są poręczniejsze i wygodniejsze w użyciu.  Ale są też narzędzia potrzebne w trakcie jazdy tak zwane multi tool. Na rynku jest ich cała masa w różnym wydaniu i chyba nie było by o czym tutaj pisać, gdyby nie pewna nowość.

"<yoastmark

Narzędzia rowerowe – multi tool do roweru Bontrager

To nowe rozwiązanie sprawia, że już nie zapomnisz o narzędziach wychodząc z domu. Jest to od teraz integralna część roweru. Na zdjęciu powyżej jest pokazany rysunek jak zamontować to narzędzie do roweru. Montaż tego akcesoria jest banalnie prosta.

Montaż MTB tool w rowerze

Najpierw wykręcamy korek w mostku rowerowym i wybijamy szyszkę (gwiazdkę) z rury sterowej. Na to miejsce od góry wciskamy nasz multi tool i skręcamy śrubą- uchwytem od spodu tak jak pokazano na zdjęciu i na koniec zabezpieczamy zawleczką. Aby dopasować długość śruby do długości rury sterowej pomyślano o podkładkach.  Gdy już zamontujemy nasz „koszyk”  w rurze sterowej po prostu wciskamy nasz zestaw na swoje miejsce. Do dyspozycji mamy klucze imbusowe, wkrętak, torx a nawet skuwacz łańcucha do roweru.

 

"<yoastmark

 

 

"<yoastmark

"<yoastmark

Po zamontowaniu tego multi tool’a w rowerze znika z widoku i niczym szczególnym się nie wyróżnia poza małą plastikową zawleczką którą wyciągamy nasz przyrząd.

Narzędzia rowerowe – multi tool do roweru, Bontragera czy warto?

Zapewne każdego ciekawi ile takie cudo może kosztować. W tym przypadku jako konstrukcja jest bardzo ciekawa i jak do tej pory nie spotkałem czegoś podobnego innych firm i może dlatego cena wydaje się dość przesadzona bo koszt to 399zł na dzień dzisiejszy.

Jako sam pomysł jest naprawdę ciekawy, to uważam, że nie adekwatny do ceny. To moje odczucie i nie musicie się ze mną zgadzać. 🙂

Zalety:

  • po zamontowaniu staje się integralną częścią roweru
  • nie rzuca się w oczy po zamontowaniu
  • precyzyjne wykonanie
  • innowacyjność

Wady:

  • bity mogą być czasami za krutkie
  • brak łyżek do opon
  • za drogi w stosunku do zwykłych multi tool’i