Pierwszy rowerek dla dziecka- jaki wybrać

Pamiętajmy pierwszy rowerek powinien sprowadzić jazdę na rowerze do jednego, głównego elementu: zabawy. Aby nic jej nie mogło przesłonić, wybrany rower powinien posiadać całą masę rozwiązań ułatwiających młodym rowerzystom stawianie pierwszych kroków w świecie kolarstwa.Lekka rama aluminiowa. Koła na obręczach aluminiowych prosta wygodna konstrukcja ramy.Hamulec typu torpedo, potocznie mówiąc hamujemy kręcąc pedałami do tyłu. Mówimy tu o rowerze nie o biegaczu.

Gdzie kupić pierwszy rowerek dla dziecka?

Wyjścia są dwa: udać się do sklepu rowerowego i tak kupić lub zamówić w internecie pod warunkiem że jesteśmy pewni konkretnego modelu. Możemy wyhaczyć bardzo fajną cenę za dobry sprzęt. Z uwagi na to że wybieramy dobry rowerek na początek drogi młodego rowerzysty ceny w sklepach stacjonarnych mogą powalić na kolana.

Z pomocą przychodzi nam porównywarka cen rowerów link poniżej.

Pierwszy rowerek do nauki jazdy na jakich kołach?

Aby młody podopieczny dobrze się czuł na swoim rowerku powinniśmy wybrać rowerek na kołach 12″ cali. oraz z kołami podporowymi z tyłu( kółka boczne do nauki jazdy.) I tutaj najważniejsza sprawa: Koła podporowe mają służyć jako bezpiecznik przed upadkiem, więc nie powinny być przykręcone tak, aby oba dotykały podłoża. Młody rowerzysta ma za zadanie w pierwszej kolejności nauczyć się równowago na rowerze.

Biegacz czy rowerek z pedałami?

Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem na sam początek rowerek bez pedałów tzw. biegacz. Dziecko na biegaczu w znacznym stopniu poprawi umiejętność równowagi na jednośladzie. na samym początku dzieciak będzie tylko chodził a w późniejszym etapie nauki będzie się odpychał i jechał z podniesionymi nóżkami. Ten etap często jest pomijany w nauce jazdy na rowerze. Dla mnie to złe rozwiązanie.

Rower na komunię

Jaki pierwszy rowerek na prezent?

Wszystko zależy od waszego budżetu i ile chcemy przeznaczyć na prezent. Markowy pierwszy rowerek dla dziewczynki i chłopca może kosztować nawet 1000zł.

Przykładowe rowerki godne polecenia to:

Riprock Coaster 12- idealny na pierwszy rower

pierwszy rowerek dla dziecka
pierwszy rowerek dla dziecka
  • Lekka rama ze stopu aluminium A1 Premium ma za zadanie wytrzymać ostre traktowanie, a geometria z niskim przekrokiem ułatwia dopasowanie i pozwala, by rower „rósł” wraz z użytkownikiem.
  • Stalowy hamulec torpedo jest niezawodny, łatwy w użytkowaniu i idealnie nadaje się do ćwiczenia poślizgów.
  • Opony Rhythm Lite 12 x 2,3 cala gwarantują niesamowitą przyczepność, stabilność i radość z jazdy w każdym terenie.

Precaliber 12

pierwszy-rowerek-dla-dziecka-markowy-na-prezent
pierwszy-rowerek-dla-dziecka-markowy-na-prezent
  • dla chłopców to idealny pierwszy rower dla ponadprzeciętnych małych rowerzystów, którzy są gotowi na dwa kółka w młodszym niż większość wieku. Ma wbudowaną w siodełko rączkę, więc możesz kierować podczas jazdy, a beznarzędziowe kółka do nauki jazdy są nadzwyczaj łatwe w montażu i demontażu. Dla dzieci w wieku 3-4 lat o wzroście 91-102 cm

Podsumowanie

 

Pierwszy rowerek tworzy wspomnienia już nigdy nie zapomnisz, jak Twoje dziecko jechało po raz pierwszy.

Dobry rower łatwo sprzedać lub przekazać młodszemu rodzeństwu.Rowery markowe dla dzieci stworzono go z myślą o długim użytkowaniu, więc będzie jak nowy, gdy przejmą go następcy.

Bardzo istotna rzecz: Nie kupuj dzieciom roweru tam, gdzie kupujesz płatki—w przeciwieństwie do rowerów z marketów.

Zadbaj o komfort dziecka, kup rower obniżaną ramą, dzięki czemu dzieciom łatwiej nad nią stanąć, a także wsiąść i zsiąść.

Już wiesz co potrzebujesz do dzieła!