Gregory drift 14l

Plecak na rower Gregory Drift 10L oraz 14L nowość

Plecak na rower Gregory Drift 10L oraz 14L to grupa plecaków przeznaczona dla rowerzystów. Dzisiaj kilka słow o tym plecaku.

Drift

  1. To kolekcja plecaków rowerowych jest wynikiem ponad 40 lat zbierania doświadczeń obserwacji w tej kategorii plecaków marki Gregory. Zastosowany w modelach

Drift. Nowy system nośny Shift RS gwarantuje niespotykaną dotąd stabilność plecaka podczas jazdy na rowerze oraz komfort użytkowania.

Wersja 10L Drift

Każdy plecak wyposażony jest bukłak 3l. Plecaki w Polsce wycenione zostały za wersje Drift 10 L cena 479zł oraz Plecak Gregory Drift 14 L  cena519zł.

Cechy:

  • system hydracyjny3D Hydro 3 litry w zestawie
  • system nośny ShiftRS gwarantujący stabilność plecaka podczas jazdy
  • pasek piersiowy zapinany na magnes umożliwia szybkie zapięcie i rozpięcie za pomocą jednej ręki
  • plecak dostosowany do osób jeżdżących na rowerze (kieszenie na pompkę, dętkę, batoniki energetyczne itp.)
  • Sunglass Quick Stow– system łatwego i szybkiego mocowania okularów
  • kieszeń zewnętrzna zapinana na suwak wyściełana miękkim materiałem
  • możliwość przymocowania kasku
  • wygodne zamki z systemem CustomComfort Grip

Po latach użytkowania

Już od kilku lat te plecaki są dostępne w Polsce i miałem i w sumie dalej mam przyjemność korzystania właśnie z tego produktu. Zawsze sceptycznie podchodzę do zapewnień marketingowych a najlepszą metodą na sprawdzenie jest jego użycie. Tak więc minęło już trochę czasu (2 lata) jak go kupiłem i powiedzieć mogę, że firma Gregory dotrzymała słowa. Trudno znaleźć jakieś wady. Tak samo zaskoczyło mnie to, że przy tak małej pojemności miejsca jest naprawdę sporo. Organizacja tego plecaka nie jest przypadkowa i wszystko ma swoje zastosowanie.

Jest miejsce osobne na bukłak, który też działa jako amortyzacja przy upadku na plecy i jest osobne miejsce na pompkę, więc mamy utrzymany porządek  oraz bezpieczeństwo. Liczne kieszonki ze siatki zapewniają, że nic się nie wala po całym plecaku i wszystko jest dostępne pod ręką.

Siateczkowa kieszeń na zewnątrz plecaka to idealne miejsce na lekką kurtkę przeciw wiatrową, zawsze pod ręką. Rurka bukłaka zapinana na magnes  daje nieskomplikowaną obsługę w czasie jazdy.

Plecak rowerowy Drift od Gregory’ego w terenie
Czasami plecak może posłużyć jako karimata 🙂 jest naprawdę wygodny

Podsumowanie:

Jak już wcześniej wspomniałem trudno znaleźć jakieś wady, ale parę sugestii mam :). Np. mocowanie kasku jest trochę utrudnione przez klamerki,  więc gdyby paski boczne były przyszyte odwrotnie tzn tam gdzie są zatrzaski kask łatwiej przytroczyć przez otwory w nim. Ale ogólnie nie jest beznadziejnie i nawet rzekłbym, że jest dobrze. Drugą uwagą to brak kieszonki w pasie biodrowym, może drobiazg, ale zawsze można tam upchać jakiś żel czy ciastko na drogę. Czy warto wydać pieniądze na niego? Zdecydowanie TAK!

Gregory Drift plecak na rower, zdecydowanie TAK!