Rękawice motocyklowe. O czym powinniście pamiętać przy zakupie?

Jazda motocyklem wiąże się z pewnymi niebezpieczeństwami. By w razie wypadku zminimalizować ryzyko uszkodzeń ciała, motocyklista koniecznie powinien wyposażyć się w odpowiednio dobrane elementy ochronne. Najważniejsze z nich to kask, kombinezon, ochraniacze kostek i specjalne rękawice. O tych ostatnich więcej piszemy w nowym artykule. 

Rękawice motocyklowe – dlaczego są ważne? Czemu warto kupić dobre rękawiczki motocyklowe?

Rękawice motocyklowe to ważny element wyposażenia motocyklisty. Oprócz ochrony dłoni przed wiatrem, zimnem i opadami, pełnią one również ważną funkcję jako element ochrony podczas ewentualnego upadku. W momencie wypadku dłonie często znajdują się w pierwszej linii kontaktu z nawierzchnią. Odpowiednio dobrana para rękawic może ograniczyć ryzyko poważnych obrażeń. Dzięki wzmocnieniom i ochraniaczom rękawice zapewniają wsparcie dla stawów i kości dłoni, minimalizując ryzyko złamań i otarć skóry.

Rękawice motocyklowe damskie i męskie. Jak wybrać najlepsze rękawice motocyklowe?

Jeśli sądzicie, że rękawice motocyklowe dla kobiet i mężczyzn różnią się jedynie rozmiarem i wzornictwem, jesteście w błędzie. Rękawice damskie zazwyczaj mają bardziej dopasowany krój, który lepiej odpowiada kobiecej anatomii dłoni. Podobnie jest w przypadku modeli adresowanych do mężczyzn. Dobór rękawic dostosowanych do budowy waszych rąk zapewni pełen komfort podczas podróży motocyklem.

Rękawice motocyklowe skórzane czy syntetyczne? Rękawice wykonane z najlepszych materiałów

Wybór między skórzanymi a syntetycznymi rękawicami motocyklowymi powinien być uzależniony od różnych czynników. Modele skórzane charakteryzują się dużą trwałością i elastycznością. Zapewniają doskonałą ochronę w przypadku upadku oraz komfort noszenia nawet przez długie godziny. Rękawice syntetyczne są natomiast produkowane z materiałów takich jak nylon, poliester czy neopren. Zazwyczaj są lżejsze, bardziej elastyczne i szybciej schnące. Często są wybierane przez motocyklistów preferujących jazdę w cieplejszych warunkach lub poszukujących bardziej ekonomicznego rozwiązania.

Rękawice motocyklowe męskie. Jak kupić idealnie dobrane rękawice na motocykl?

Na co jeszcze powinniście zwrócić uwagę przy wyborze rękawic motocyklowych? Duże znaczenie ma styl jazdy oraz warunki atmosferyczne, w których planujecie ich używać. W jeździe w terenie najlepiej sprawdzą rękawice o wzmocnionej konstrukcji, zapewniające ochronę przed gałęziami i kamieniami. Ważnym aspektem jest również obecność odpowiednich ochraniaczy i wzmocnień zapewniających bezpieczeństwo w razie upadku. Dobrze dobrane rękawice powinny także zapewniać odpowiednią wentylację, która pozwoli uniknąć przegrzania dłoni podczas jazdy w cieplejsze dni.

Dla komfortu i ochrony bardzo istotne jest też dobranie odpowiedniego rozmiaru rękawic. Obwód dłoni najlepiej jest zmierzyć w najszerszym miejscu, bez uwzględniania kciuka. Wynik należy porównać z tabelą rozmiarów danego producenta. Rękawice powinny być odpowiednio dopasowane – bez nadmiernego ucisku, ale także bez luzu, który mógłby utrudnić pewność chwytu i manipulację elementami sterującymi. Nie zapominajcie też, że skórzane rękawice mogą lekko się rozciągnąć po kilku godzinach noszenia, dlatego warto wybrać nieco ciaśniejszy rozmiar.

Skórzane rękawice motocyklowe – rękawice zapewniające maksymalny komfort i ochronę każdemu motocykliście

Wybór odpowiednich rękawic motocyklowych wpłynie na wasz komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Przy podejmowaniu decyzji powinniście zwrócić uwagę na styl jazdy, materiał wykonania, obecność ochraniaczy oraz odpowiedni rozmiar i dopasowanie do budowy męskiej lub kobiecej dłoni. Odpowiednio dobrane rękawice nie tylko zapewnią ochronę, ale też pozwolą wam cieszyć się jazdą bez dyskomfortu i nadmiernego zmęczenia rąk.

Artykuł sponsorowany