Rękawiczki z Power stretchu - dla kogo i do czego

Rękawiczki z Power stretchu – dla kogo i do czego?

Rękawiczki z Power stretchu – dla kogo i do czego? Spotkaliście już taki materiał? Może zastanawiacie się czy ten cienki materiał może stanowić ochronę przed chłodem? Teraz coś powiem na temat tego materiału.

 Power stretch co to jest?

Co to jest w ogóle ten Power stretch? Materiał ten opracowała znana firma Polartec, Power Stretch to bardzo elastyczna dzianina w której zastosowano unikalny splot, który po zewnętrznej stronie jest gładki i odporny na wiatr. Wewnątrz zaś warstwa izolująca tworzy komfortowy mikroklimat zapewniając nam utrzymanie ciepła, suchości i swobodę ruchów. Właściwości te sprawiają, że jest to materiał dla wszystkich miłośników sportów oraz aktywnego stylu życia w chłodniejsze dni.

Z materiału tego najróżniejsze firmy szyją produkty między innymi bluzy, rękawiczki, czapki, opaski i można by jeszcze trochę wymienić.

Rękawiczki z Power Stretchu

Rab jako jedna z wielu w swojej kolekcji oferuje rękawiczki z tego materiału. Produkty tej firmy cechuje wysoka dbałość o jakość i szczegóły swoich wyrobów, dlatego poświęcę uwagę właśnie tym produktom.

Power-Stretch-Contact-Glove
Męskie rękawiczki  z Power Stretch Contact

 

Power-Stretch-Contact-Glo
Damskie rękawiczki Power-Stretch Contact
Power-Stretch-Contact-Grip-Glove-Wmns-black
Power Stretch Contact Grip Glove Wmns black
Power-Stretch-Contact-Grip-Glove-Wmns
Power Stretch Contact Grip Glove damskie

Rękawiczki z Power stretchu – dla kogo i do czego?

Jak widzicie rękawiczki z tego materiału nie są grube i stanowią podstawową izolację. W zimowych warunkach będą świetnym wyborem dla wszystkich więc będą mieć szerokie zastosowanie oraz zapewnią odpowiednią izolację. Kobiety, które uprawiają Nord-walking w chłodne dni oraz biegacze a także kierowcy, którzy zdążają do pracy z pewnością docenią ich właściwości. Mają jeszcze jedną zaletę, mianowicie są bardzo kompresyjne przez co można je bez problemu schować do kieszeni. Pamiętać jednak należy, że nie są to rękawiczki wodoodporne i na deszczu będą nasiąkać wodą, ale nawet w takich warunkach będą utrzymywać ciepło.  W wersji damskiej rękawiczki z tego materiału mają bogatszą kolorystykę a w mężczyźni muszą się zadowolić kolorem czarnym, lub szarym. 🙂

Na palcu wskazującym i na kciuku jest naniesiona warstwa kontaktowa, dzięki której możemy bez problemu obsługiwać smartfon nie ściągając rękawiczek z dłoni. W wersji z  napyloną siatką z silikonu na wewnętrzną stronę dłoni rękawiczki maja dodatkowo lepszy chwyt. Jest szczególnie  przydatny zwłaszcza gdy używamy kijków w czasie marszu.

Rękawiczki z Power stretchu na koniec.

Tego typu rękawiczki powinien mieć na wyposażeniu każdy turysta jako zapasowe rękawiczki w kieszeni. Wybierając się w góry, czy też na wędrówkę po lesie będą doskonałym wyposażeniem, które nie zajmuje miejsca a w czasie postoju będą nas chronić w czasie przygotowania posiłku. W grubych i ciężkich rękawicach trudno jest odpalić palnik, czy też przygotować posiłek. A jeśli interesują Was rękawice do trudnych zadań polecam ten artykuł w którym opisałem takie rękawice do zastosowania w górach wysokich i ostrej zimy.