Rower-crossowy-jaki-wybrać-2022

Rower crossowy jaki wybrać? 2023 oraz 2024

Rower crossowy jaki wybrać? 2024 to pytanie zadaje sobie wielu ludzi chcących kupić swój jednoślad. W nowym roku  czeka spora kolekcja wielu firm i właśnie jakiej firmy rower wybrać?

Rower crossowy jaki wybrać? – kilka słów

Mówiąc o rowerze crossowym myślimy o uniwersalnym jednośladzie, który pełni funkcję szybkiego roweru miejskiego lub sprzętu do rekreacyjnych treningów na szosie, czy utwardzanej nawierzchni. Dziś przyglądniemy się kilku czołowym markom produkującym rowery Crossowe. Są to m. innymi Kross, Trek, Cannondale, Cube, Giant, Scott, Merida, Specialized, Unibike, Romet, Kellys, KTM, Focus

Rower crossowy jaki wybrać? 2024 czy 2023

Rowery crossowe Kross, Trek, Cannondale, Cube, Giant, Scott, Merida, Specialized, Unibike, Romet
to jedne z najbardziej wszechstronnych typów rowerów na rynku.
Po prostu jeden rower do wszystkiego o sportowej geometrii i design-ie. Możesz go zabrać na utwardzaną ścieżkę polną do miasta i poza nie. Dlatego ten typ roweru dla wielu może się okazać wyborem najlepszym.

Rower crossowy to prosta i ładna konstrukcja bez zbędnych akcesoriów typu bagażnik, czy błotniki to dobrze wyśrodkowany balans między komfortem jazdy, a sportowym charakterem i osiągami.

Trek DS2
Trek DS2

Rower crossowy geometria jaka najlepsza

Męski rowery crossowe mają poziome górne rury. Natomiast linia damska wyposaża się w obniżone ramy, które mają ułatwiać wchodzenie i schodzenie z roweru. Większość rowerów krosowych budowana jest na lekkim i sztywnym aluminium.

Geometria ramy pozwala na pochyloną pozycję rowerzysty przez co rower jeszcze lepiej sprawdzi się na dłuższych wycieczkach, podczas których zależy nam na sprawnej i szybkiej jeździe. Nie zmienia to faktu, iż jest to rower wygodny.

Jaki model roweru crossowego marki Kross, Trek, Cannondale, Cube, Giant, Scott, Merida, Specialized, Unibike, Romet, Kellys, KTM Focus wybrać?

Jak to bywa w życiu zwykle, im rower droższy, tym lżejszy i lepiej wyposażony cross. Oznacza to, że wraz z większym wydatkiem będzie nam się jeździło przyjemniej i szybciej, a kultura pracy przerzutek i całego napędu wzrośnie.

Czy jest sens wydać więcej pieniędzy na lepszy sprzęt? Tak! Wtedy każda przejażdżka będzie przyjemnością i częściej a także dalej będziesz chciał jeździć na swoim rumaku na dwóch kołach.

Kody rabatowe goodsport.pl -jakie są największe

Jakie ciśnienie, waga i rozmiar kół w rowerze crossowym?

Koła w crossach mają średnicę 28 cali (tzw. 700), a montowane na nich opony najczęściej są wąskie ,ale nie tak bardzo jak w szosówkach.

Ich szerokość to ok. 35 – 45 mm( 35-45c), czyli podobnie jak w przypadku rowerów typu gravel oraz trekking. Ciśnienie w tej grupie rowerów oscyluje w granicach ok. 4-5 bar. Waga takich rowerów to ok. 12- 15kg w zależności od producenta.

Wiadomo, że im lżejszy jest rower tym łatwiej pokonywać wzniesienia i szybciej się napędza. Przez co jedziemy szybciej i z mniejszym wysiłkiem.

Trek Dual Sport 2
Trek Dual Sport 2

Gwarancja roweru crossowego

Okres gwarancyjny w przypadku rowerów crossowych to najczęściej 24miesiące. Niejednokrotnie można zyskać u producenta dożywotnia gwarancję na ramę po spełnieniu wytycznych opisanych w dokumentacji gwarancyjnej dołączonej do roweru.

Rower crossowy jaki wybrać? 2022. Rowerowe opinie i recenzje.

Już niebawem pewnie pojawia się pierwsze opinie i recenzje na temat rowerów. Kross, Trek, Cannondale, Cube, Giant, Scott, Merida, Specialized, Unibike, Romet ich działania, komfortu, malowania czy ceny.

Lecz już teraz możemy śledzić nową kolekcję na ich stronach WWW, gdyż nowe rowery pojawiają się sukcesywnie i możemy porównać zmiany w malowaniu, czy kolorach roczników z poprzedniego sezonu z tym nadchodzącym.

Promocja i wyprzedaż rowerów crossowych

Jak co roku możemy liczyć na liczne akcje promocyjne i wyprzedażowe modeli Kross, Trek, Cannondale, Cube, Giant, Scott, Merida, Specialized, Unibike, Romet
z poprzedniego rocznika. Dlatego warto śledzić strony internetowe a możemy znaleźć prawdziwe perełki cenowe.

Rower crossowy jaki wybrać? 2022 i czy warto go kupić?

Gdy już wiemy co to za rower, czas się zastanowić czy warto mieć taki rower. Rowery MTB miały swój czas i szaleństwo przekształciło się w rowery wyspecjalizowane do danego stylu jazdy. Teraz nastał czas na rowery elektryczne i pomimo wysokiej ceny wciąż cieszą się uznaniem a co z rowerami Crossowymi? No właśnie są to rowery, którymi możemy w wygodny sposób przemierzać spore odległości i jak w przypadku rowerów elektrycznych nie ogranicza nas bateria i waga.

Więc rower Crossowy warto mieć w swojej kolekcji 😀 To rower prawdziwej wolności, który może stać się trekkingowym w miarę potrzeb, lub sportową przełajową maszyną. Po rowerze typu fatbike to właśnie rower crossowy jest moją ulubioną  maszyną do podróżowania. Poza tym wszystkim rower crossowy jest tani i nie wymaga wyspecjalizowanego serwisu.

Co jeszcze można powiedzieć o rowerze crossowym? Można rzec, że to król ścieżek rowerowych, jeśli planujesz szybki wypad na ścieżkę lub chcesz zrobić długą wielodniową wyprawę wybierz ten rodzaj roweru, gdyż możesz go w łatwy sposób przekształcić w trekkingowy i zaopatrzyć go w sakwy na tył i przód.

Jak wygląda takie przygotowanie roweru crossowego do jazdy trekkingowej? Możecie zobaczyć w tym poprzednim artykule artykule

oraz w tym: https://centrumkolarskie.pl/rower-trekkingowy-to-wolnosc/

Ranking rowerów crossowych

Wśród rowerów crossowych moim faworytem jest marka Trek z modelem Dual Sport 4. Poniżej przestawiam Wam moich faworytów zaczynając od najlepszych.

  1. Rower crossowy Trek Dual Sport 4
  2. Kross Evado 7.0
  3. Scott SUB Cross 40
  4. Giant Roam 3