Rower crossowy Merida Crossway 40 2021

Rower crossowy z czym to się je Merida Crossway 40 2021- kilka słów

Mówiąc o rowerze crossowym Merida Crossway 40 myślmy o uniwersalnym jednośladzie, który pełni funkcję szybkiego roweru miejskiego lub sprzętu do rekreacyjnych treningów na szosie, czy utwardzanej nawierzchni.

Rower crossowy Merida Crossway 40 jaki wybrać?

Rowery crossowe Merida Crossway 40 to jedne z najbardziej wszechstronnych typów rowerów na rynku.
Po prostu jeden rower do wszystkiego o sportowej geometrii i design-ie. Możesz go zabrać na utwardzaną ścieżkę polną do miasta i poza nie. Dlatego ten typ roweru dla wielu może się okazać wyborem najlepszym.
Rower crossowy to prosta i ładna konstrukcja bez zbędnych akcesoriów typu bagażnik, czy błotniki to dobrze wyśrodkowany balans między komfortem jazdy, a sportowym charakterem i osiągami.

Rower crossowy Merida Crossway 40 2021 geometria

Męski rowery crossowe Merida Crossway 40 mają poziome górne rury, natomiast linia damska wyposaża się w obniżone ramy, które mają ułatwiać wchodzenie i schodzenie z roweru. Większość rowerów krosowych budowana jest na lekkim i sztywnym aluminium. Geometria ramy pozwala na pochyloną pozycję rowerzysty przez co rower jeszcze lepiej sprawdzi się na dłuższych wycieczkach, podczas których zależy nam na sprawnej i szybkiej jeździe. Nie zmienia to faktu, iż jest to rower wygodny.

Jak to bywa w życiu zwykle, im rower droższy, tym lżejszy i lepiej wyposażony cross. Oznacza to, że wraz z większym wydatkiem będzie nam się jeździło przyjemniej i szybciej, a kultura pracy przerzutek i całego napędu wzrośnie.

Jakie ciśnienie, waga i rozmiar kół w rowerze crossowym Merida Crossway 40 2021?

Koła w crossach mają średnicę 28 cali (tzw. 700), a montowane na nich opony najczęściej są wąskie ,ale nie tak bardzo jak w szosówkach. Ich szerokość to ok. 35 – 45 mm( 35-45c), czyli podobnie jak w przypadku rowerów typu gravel oraz trekking. Ciśnienie w tej grupie rowerów oscyluje w granicach ok. 4-5 bar. Waga takich rowerów to ok. 12- 15kg w zależności od producenta.

Gwarancja rower Merida Crossway 40 2021

Okres gwarancyjny w przypadku rowerów crossowych to najczęściej 24miesiące. Niejednokrotnie można zyskać u producenta dożywotnia gwarancję na ramę po spełnieniu wytycznych opisanych w dokumentacji gwarancyjnej dołączonej do roweru.

Rowerowe opinie i recenzje.

Już niebawem pewnie pojawia się pierwsze opinie i recenzje na temat Merida Crossway 40 2021

Promocja i wyprzedaż rowerów crossowych

Jak co roku możemy liczyć na liczne akcje promocyjne i wyprzedażowe modeli Merida Crossway 40

Specyfikacja roweru będzie dostępna niebawem.