Rower crossowy Trek 2021 jaki wybrać?

Rower crossowy Trek z czym to się je- kilka słów

Mówiąc o rowerze crossowym myślmy o uniwersalnym jednośladzie, który pełni funkcję szybkiego roweru miejskiego lub sprzętu do rekreacyjnych treningów na szosie, czy utwardzanej nawierzchni. Dziś przyglądniemy się kilku czołowym marką produkującym rowery Crossowe Trek. Są to m. innymi Dual Sport 2 2021 ( DS2), Dual Sport 3  2021( DS3), Rower Trek Dual Sport 4 2021( DS4)

Rower crossowy Trek 2021 jaki wybrać?

Rowery crossowe Trek to jedne z najbardziej wszechstronnych typów rowerów na rynku.
Po prostu jeden rower do wszystkiego o sportowej geometrii i design-ie. Możesz go zabrać na utwardzaną ścieżkę polną do miasta i poza nie. Dlatego ten typ roweru dla wielu może się okazać wyborem najlepszym.
Rower crossowy to prosta i ładna konstrukcja bez zbędnych akcesoriów typu bagażnik, czy błotniki to dobrze wyśrodkowany balans między komfortem jazdy, a sportowym charakterem i osiągami.

Rower crossowy marki Trek geometria

Męski rowery crossowe mają poziome górne rury, natomiast linia damska wyposaża się w obniżone ramy, które mają ułatwiać wchodzenie i schodzenie z roweru. Większość rowerów krosowych budowana jest na lekkim i sztywnym aluminium. Geometria ramy pozwala na pochyloną pozycję rowerzysty przez co rower jeszcze lepiej sprawdzi się na dłuższych wycieczkach, podczas których zależy nam na sprawnej i szybkiej jeździe. Nie zmienia to faktu, iż jest to rower wygodny.

Jaki model roweru crossowego marki Trek wybrać?

Jak to bywa w życiu zwykle, im rower droższy, tym lżejszy i lepiej wyposażony cross. Oznacza to, że wraz z większym wydatkiem będzie nam się jeździło przyjemniej i szybciej, a kultura pracy przerzutek i całego napędu wzrośnie.

Jakie ciśnienie, waga i rozmiar kół w rowerze crossowym?

Koła w crossach mają średnicę 28 cali (tzw. 700), a montowane na nich opony najczęściej są wąskie ,ale nie tak bardzo jak w szosówkach. Ich szerokość to ok. 35 – 45 mm( 35-45c), czyli podobnie jak w przypadku rowerów typu gravel oraz trekking. Ciśnienie w tej grupie rowerów oscyluje w granicach ok. 4-5 bar. Waga takich rowerów to ok. 12- 15kg w zależności od producenta.

Gwarancja rower Trek 2021

Okres gwarancyjny w przypadku rowerów crossowych to najczęściej 24miesiące. Niejednokrotnie można zyskać u producenta dożywotnia gwarancję na ramę po spełnieniu wytycznych opisanych w dokumentacji gwarancyjnej dołączonej do roweru.

Rowerowe opinie i recenzje.

Już niebawem pewnie pojawia się pierwsze opinie i recenzje na temat Trek

Promocja i wyprzedaż rowerów crossowych

Jak co roku możemy liczyć na liczne akcje promocyjne i wyprzedażowe modeli Trek dual sport w rożnej konfiguracji z poprzedniego rocznika.