Rower jaka firma najlepsza? Zdaniem użytkownika

Rower jaka firma najlepsza? Zdaniem użytkownika.

Wśród tych wszystkich marek produkująca rowery, zastanawialiście się, który z producentów jest na pierwszym miejscu?

Jakiej firmy rower jest najlepszy ranking?

W dzisiejszych czasach mamy to szczęście, że mamy duży wybór rowerów i marek produkujących wyśmienity sprzęt. W śród  liderów rowoerowych możemy wymienić takie marki jak: Trek, Giant. Specialized, Merida, GT, Cube, Kellys czy Hibike. To jedne z najczęściej poszukiwanych marek w sieci. W Polsce najpopularniejsze są nasze rodzime marki tj. Kross, Romet czy Unibike.

Każdy z tych marek chce być uważana za najlepszy sprzęt do przemierzania szlaków miejskich czy górskich. Odpowiedź na to z pozoru proste pytanie nie jest łatwe dlatego, że niema producenta doskonałego. Czy to będzie Trek, czy Kross, każdy z nich ma dobre produkty w danym segmencie. Kross nie dorówna trekowi w rowerach zjazdowych czy free ride. Rowery Treka z budżetowego segmentu nie będą cenowo tak dobrze dobrane do jakości jak wspomniany Kross na miasto, czy proste ścieżki rowerowe.

ranking-rowerow-trek-mtb-zawieszonych
ranking-rowerow-trek-mtb-zawieszonych

Jakiej firmy rower jest najlepszy do miasta?

Wśród liderów marek miejskich możemy Le grand odłam marki Kross, Muvike oraz niemiecka marka Diamant przejęta przez Amerykanów, a dokładniej przez Trek-a.

MUVIKE to marka skoncentrowana na tworzeniu rowerów elektrycznych, które mają na celu wyznaczanie nowych standardów w mobilności miejskiej. Firma jest zorientowana na proekologiczną, zdrową i ekonomiczną konsumpcję. Rowery elektryczne miejskie to doskonały sposób na promowanie aktywnego trybu życia na świeżym powietrzu.

Wspomniany producent jakim jest niemiecki Diamant wyróżnia się wzornictwem i jakością wśród rowerów miejskich. Można go nazwać mercedesem na dwóch kołach, to piękne rowery, gdzie każdy szczegół jest dopracowany stylistycznie. Jeździsz rowerem? Chcesz się wyróżnić wśród tłumu? Gdy będziesz jechał swoim Diamantem przez miasto na pewno będziesz zauważalny. 🙂

Diamand-Ubari-Super-Dlx-TIE
Diamand Ubari Super Dlx TIE

Czy inne marki też będą dobre?

Oczywiście, np. rowery Unibike w swojej ofercie posiada sporo perełek jednym z nich może być Citizen7. To rower o przeznaczeniu miejskim. Jego klasyczny wygląd i bogate wyposażenie też będzie ciekawą propozycją dla osób przemieszczającym się po miejskiej dżungli.

Jakiej firmy rower jest najlepszy do lasu?

Po rowery z przeznaczeniem do lasu najczęściej sięgamy po marki Kross, Giant czy Meridę.

Las rządzi się swoimi prawami i w tym przypadku konkurencja jest najsilniejsza. Producenci prześcigają się w zastosowanych zawieszeniach i komponentach, ale trzeba wziąć pod uwagę też ramię i całokształt.

Gdy jeździsz po lesie w terenie umiarkowanie płaskim, wybierz rower o dużych kołach i przełożeniu, którym będziesz mieć duży zakres manewrowości. Możesz znaleźć prawdziwe perełki jeśli wiesz czego oczekujesz od swoich umiejętności i terenu. Trudno jest wskazać który konkretnie producent jest najlepszy w tym przypadku, ale ogólnie rowery Crossowe to ten przedział w którym powinieneś szukać.

Jakiej firmy rower jest najlepszy w góry?

Rower w góry i przygotowane trasy rowerowe enduro to najlepsza opcja roweru zawieszonego z przodu i z tyłu. DO liderów tej kategorii należą marka Trek ze swoim modelem Slash 8 oraz 7, oraz Giant, Scott czy Santa Cruz.  Odpowiednio dobrany widelec i zawias z tyłu to gwarancja udanego wyjazdu oraz bezpiecznej jazdy po stromych odcinkach tras rowerowych czy to w Bielsku Białej na Koziej Górce czy Szczyrku oraz w Zawoji.

Rower jaka firma najlepsza? Zdaniem użytkownika

Tak dobrnęliśmy do sedna tego artykułu. Najlepsza firma rowerowa będzie ta, która oferuje dobrze zbalansowaną cenę produktu do jakości roweru. Każda z wymienionych w tym artykule posiada swoje perełki trzeba je tylko odnaleźć. Czym się kierować przy wyborze firmy i sprzętu?

Jeśli Twój świat to ciężkie zjazdy nie możesz kierować się tylko ceną, musisz się kierować też doświadczeniem danego producenta w tej kwestii. Od tego będą zależeć nie tylko Twoje osiągnięcia, ale przede wszystkim zdrowie a nawet życie. W segmencie rowerów miejskich oczekuje się prostoty konstrukcji i designu więc każdy znajdzie coś dla siebie chyba u każdego producenta. Rower do lasu to rower crossowy tutaj liczy się waga, jakość widelca i napęd i jest to najbardziej rozwinięta gałąź rowerowego świata.

Jaka firma najlepsza?

Po prostu takiej niema, która produkuje rowery każdego rodzaju w najwyższej jakości i atrakcyjnej cenie.

Pamiętaj! Wybierając dany rower kieruj się doświadczeniem danego producenta w konkretnym typie roweru, wtedy będziesz mieć pewność, że Twój rower będzie najodpowiedniejszy.