Rower tani i dobry jak wybrać

Rower tani i dobry jak wybrać?

Rower tani i dobry, jak wybrać?  Gdzie kupić oraz  jak szukać? Czy dzisiaj można znaleźć taki rower? To pytania z którymi się dzisiaj zmierzymy

Rower dla chłopaka 🙂

Każdy marzy o rowerze, który będzie lekki na TOP osprzęcie i do tego wszystkiego odpowiedniej marki. Czy to realne marzenia? W dzisiejszych czasach każdy produkt mocno zdrożał i rowery nie są wyjątkiem. W ubiegłym sezonie do tego wszystkiego dołożyło się jeszcze brak dostępności na rynku, czy w tym będzie inaczej?

Już jest zauważalna lekka poprawa z dostępnością, lecz ceny nie chcą być przyjazne. Wciąż wielu ludzi zastanawia się jak opłacić rachunki i o rowerze, dla dziecka niema jak pomyśleć. No dobrze, wróćmy jednak do tematu. Czy jest możliwość kupić rower dobry i tani dla chłopaka?

Polski producent Unibike, może nie będzie Trekiem, czy Canondailem, jednak te rowery zasługują na uwagę nie tylko w kwestii ceny, ale także jakości. Wyposażenie tych rowerów w porównaniu do podobnej grupy z wiodących marek praktycznie nie wiele się różni i komfort jazdy będzie podobny, więc po co przepłacać?

Rower Unibike Shadow 29″według katalogu kosztuje  2249,00PLN. Porównywalny rower Treka Marlin5 kosztuje 3019PLN. Czym one się różnią? Patrząc na osprzęt i parametry osobiście wybrałbym produkt Unibike. Ktoś powie, że rama to serce roweru i nic nie pobije ram Treka, no bez przesady! Oczywiście jest to prawda, ale odnosi się do rowerów nie z tej półki. Rowery do jazdy profesjonalnej, zawodniczej to tak, jest to prawda. Gdy w sklepie ktoś odnosi się do tej kwestii w rowerach budżetowej, chyba nie do końca wie o co chodzi w marketingu.

Dobry rower w dobrej cenie

To kwestia umowna, który rower i za jaką kwotę będzie tym najlepszym. Jednak decydując się na zakup roweru do określonej kwoty warto prześledzić ofertę nie jednego, lecz paru producentów. Nie tylko osprzęt, ale rama, materiał, jakość wykonania. Jeśli rama będzie z tego samego materiału i tej samej geometrii, szukaj różnic w osprzęcie i wybierz ten rower, który będzie najlepiej wyposażony. Wspomniany wcześniej Unibike Shadow na kole 29″ w porównaniu z Marlinem 5 ma o grupę lepiej wyposażony osprzęt.

shadow 29
shadow 29

Czy warto dopłacać do marki?

Właśnie, czy warto dopłacić do samej nazwy? Jedni uważają, że tak inni nie koniecznie. Ja jestem z tych drugich, choć lubię markowe rzeczy. Jeśli sama marka nie umie mnie przekonać do jakości niestety nie dam się „nabrać” na samą nazwę.

Uważam, że Cena danego produktu musi iść w parze z jakością i wymierną korzyścią dla klienta niezależnie kto by to nie był producentem.

Chcesz wydać więcej. Pozostanę wciąż przy rodzimym producencie rowerów Unibike. Model Expert na kole 29″5799,00PLN  w porównaniu z rowerem od Treka Marlin 8 4919PLN

Expert 29
Expert 29

W tej sytuacji cena jest na korzyść Treka a co mamy w ofercie sprzętowej? Shimano xt kontra Sram SX Eagle, 12-biegowa. Trudny wybór prawda? W dodatku w Marlinie 8 mamy amortyzator RockShox Judy Silver.

Osobiście w tej konfiguracji wybrałbym rower Trek Marlin 8, Dlaczego? Oba rowery są zbliżone do siebie, jednak różnice w komponentach jak i cenie oraz tego, że jednak Trek jest uznawany za znanego producenta, bardziej do mnie przemawia.

Marlin 5
Marlin 5 Coś więcej o tych rowerach Treka możecie przeczytać w tym artykule
Marlin 8
Marlin 8

Nie samą marką człowiek żyje, rowery 2022

Zanim wybierzesz się na poszukiwania roweru dla chłopaka, zasięgnij opinii nie tylko kogoś, kto sprzedaje rowery, lecz na nich jeździ. Ludzie dzielą się na różne „kategorie”, maniaków danej marki, sprzedawców, i tych co mają najlepszy rower na świecie i znają się na wszystkim.

Rower tani i dobry jak wybrać? Prosta podpowiedź

Szukasz roweru do 3, 4 tysięcy? Na pewno nie będzie to rower dla zawodowca i niema co przepłacać za TOP marki. Masz do wydania kwotę 4, 5 tysięcy? W takim przypadku można znaleźć bardzo dobry rower znanej marki o przeznaczeniu dla pasjonatów, który będzie służył długie lata o ile będzie się o niego dbać.

Zapytacie może, jaka jest najlepsza firma produkująca rowery? Odpowiedz możecie znaleźć w tym artykule

Kwoty powyżej może odpuszczę, bo tam zaczyna się świat bezkresnej otchłani możliwości i zastosowań. 😀