Rower w dobie pandemii

Rower w dobie pandemii. Dzisiaj, kiedy ograniczenia są na porządku dziennym trudno zachować równowagę między odosobnieniem a pracą.

Rower w dobie pandemii

Twoje zdrowie a rower

Niemożność spotykania się z innymi na pewno ma negatywny wpływ. Lekarstwem na tą sytuację może być zakup roweru, albo wyremontowaniem już posiadanego. Samo posiadanie  to dopiero połowa sukcesu.

Plan

Zaplanuj trasę wcześniej. Pomyśl ile masz czasu na jazdę i co chciałbyś zobaczyć. Dobrym sposobem  na to są mapy Google

Dzięki mapą Google łatwo zaplanujesz trasę i możesz odkryć to co już ktoś inny polecił

Wyznacz trasę, poszukaj dodatkowych informacji o miejscu do którego chcesz się wybrać. Dodatkowym bodźcem to odkrywania jest zrobienie zdjęć tego co widzisz po drodze. Po powrocie możesz przeglądnąć zrobione zdjęcia, jeśli uznasz za  szczególnie ciekawe podziel się nimi. Tym sposobem dajesz możliwość odkrywania innym tych wspaniałych miejsc.

Realizacja założonego celu

Więc masz już plan i rower. Jeśli dojeżdżasz do pracy samochodem ok 20min to może zamień auto na rower. różnica w czasie to też ok 20min czyli w sumie w 40min powinieneś być na miejscu (to takie założenie). Wyjedź wcześniej, żeby odetchnąć po przyjeździe, weź też poprawkę na ruch i teren a także na swoją kondycję. Jeśli masz możliwość zmieniaj trasę dojazdu, aby uniknąć monotonii.

Trek DS 3 widoki z siodełka
Fotka zrobiona w drodze powrotnej z pracy 🙂
Trek DS 3 widoki z siodełka
A to miejsce odkryte przypadkiem w mojej zasadzie gdzie oczy poniosą 🙂

Rower

Czy ważne jest jaki rower? NIE! Ważna jest chęć i stan techniczny pojazdu. Przed wyruszeniem sprawdź, czy Twój „rumak” jest technicznie sprawny. Czy opony są nabite, czy napęd działa prawidłowo a przede wszystkim hamulce. Zadbaj też o działające światła i kask. Gdy masz już to wszystko ogarnięte bądź optymistyczny i ruszaj. Jeśli to Twój pierwszy wyjazd od dłuższego czasu nie rozpędzaj się daleko zrób krótsze trasy a w miarę nabywania kondycji zwiększaj dystans. Będziesz zaskoczony, że pomimo tego że jedziesz sam, tak naprawdę masz towarzysza – rower. To co zobaczysz z poziomu siodełka nigdy nie zauważysz z samochodu. Drugim pozytywnym osiągnięciem jest Twój stan zdrowia, tego fizycznego jak i psychicznego.

Trek DS 3
Przyjaciel w podróży, zadbaj o niego a on zabierze Cię w nieznane 😀

Podsumowanie

Zadbaj o Swoje zdrowie i o zdrowie roweru obje na tym skorzystacie 🙂 Izolacja to nie odosobnienie to tylko stan z którym trzeba sobie poradzić.