lampa baner

Światła na bagażnik rowerowy, jakie wybrać?

Światła na bagażnik rowerowy. Wielu turystów rowerowych używa sakw, fotelików dla dziecka, a większość oświetlenia na tył jest montowane na sztycy i w przypadku fotelika dla dziecka takie światła mijają się z celem. Ten problem postaram się teraz rozwiązać.

Światło na bagażnik rowerowy

Jest sporo rozwiązań dla rowerów mających bagażnik. Można zamontować lampę zasilaną dynamem, choć to rozwiązanie jest już coraz mniej spotykanych. Można też zakupić lampę na baterie, którą montujemy identycznie jak te na prądnicę. Takie firmy jak Basta, Cateye, Q-Lite i wiele innych oferują takie rozwiązania. Światła na bagażniku do doskonałe umiejscowienie, gdyż są widoczne i nic ich nie przysłania.

lampa tyl 1
lampa tyl na bagażniku

 

Oświetlenie rowerowe na rower bez bagażnika

Co w przypadku, gdy rower właśnie nie posiada bagażnika a jest zamontowany fotelik dla dziecka? W takim przypadku trzeba zamontować lampkę tak aby była widoczna dla kierowców jadących za nami. Jest na to rada, przy zakupie oświetlenia na tył sprawdź, czy w komplecie znajduje się uchwyt z małą obejmą. Taką lampkę można zamontować na lewej stronie widełek tylnego trójkąta w rowerze. Są też foteliki, które mają specjalnie do tego przeznaczone miejsce na uchwyt do lampki. Może to być zwykły otwór w który przypinamy lamkę tą samą co do sztycy z tym, że do lampki dopinamy klips i zahaczamy o ten otwór.

lampa tyl 1
Przykład zamontowania lampy tylnej bez bagażnika, lub w przypadku kiedy niema możliwości montażu do bagażnika

 

Do zamontowania lampki na tylne widełki potrzebna jest obejma o mniejszej średnicy, taka jak po prawej stronie
Do zamontowania lampki na tylne widełki potrzebna jest obejma o mniejszej średnicy, taka jak po prawej stronie
Zaczep lampki można zamocować za pętlę plecaka, lub siodełka dla dziecka
Zaczep lampki można zamocować za pętlę plecaka, lub siodełka dla dziecka

Lampy w rowerze to podstawowe akcesoria więc każdy rower powinien być w nie zaopatrzony. O lampkach ładowanych USB i tych na baterie możecie przeczytać we wcześniejszym artykule do którego zapraszam tutaj.