kurtka-rab-kangri-gtx

Jaka kurtka z Gore-Texem w góry?

Jaka kurtka z Gore-Texem w góry? Ile razy dolało Ci w górach? To niemiłe uczucie prawda? I może też doprowadzić do choroby. Myślisz o kurtce, która zapewni Ci komfort, ale jak tu wybrać? Jest przecież tyle firm i każda uważa się za najlepszą. Kurtki membranowe są od marketów po sklepy z tanią odzieżą. Też nie raz miałem dylemat jaką kurtkę wybrać. Z racji tego, że w swoim życiu nabrałem już trochę doświadczenia na własnej skórze, stawiam na kurtkę z Gore-Texem!

Jaką kurtkę z Gore-Texem wybrać?

Przez te wszystkie lata zdążyłem już przetestować kurtki firm Berghaus, Marmot, Mammut i Rab. Ta ostatnia zaskoczyła mnie pozytywnie praktycznie pod każdym względem. Od najtańszych modeli po te najdroższe są wykonane rzekłbym perfekcyjnie!

KURTKA RAB KANGRI GTX JACKET

KURTKA RAB KANGRI GTX JACKET
KURTKA RAB KANGRI GTX JACKET

To model kurtki przeznaczona dla wspinaczy, narciarzy, ludzi uprawiających trekking  wysoko górski, jak i tych co nie uznają kompromisów w jakości. Występują w trzech kolorach.

KURTKA RAB KANGRI GTX JACKET
KURTKA RAB KANGRI GTX JACKET czarna
KURTKA RAB KANGRI GTX JACKET
KURTKA RAB KANGRI GTX JACKET

Główne cechy Kurtki RAB KANGRI GTX JACKET

  • materiał to  Gore-Tex® 3L construction waterproof technology (70D) czyli materiał laminowany trzema warstwami Gore-Texu.
  • waga to tylko 525g
  • rozmiary europejskie od S do XXL
  • w 100% wiatroszczelna i wodoodporna

Szeroki kaptur pozwala na to, że możemy bez problemu nosić kask wspinaczkowy. Wysoko umieszczone kieszenie docenią Ci co korzystają z uprzęży wspinaczkowej. Chowane sznurki regulujące kaptur schowane tak aby w czasie wiatru nie biły nas po twarzy. Szerokie oczka w suwakach pozwalają na operowanie nawet w grubych rękawicach.

KURTKA RAB KANGRI GTX JACKET
kieszeń wewnętrzna

Wewnętrzna kieszeń przyda się aby schować do niej smartfon. Kurtka RAB KANGRI GTX JACKET jest też świetnie dopasowana, krój i jakość szycia jest na wysokim poziomie. Gdy ją ubierzemy nie wisi jak „worek”. Gdy po raz pierwszy ją ubrałem to nie chciało się jej zdejmować 🙂

Trochę historii firmy Rab

Początki firmy sięgają roku 1981 w Sheffield Anglia, gdzie Rab Carrington wykonał pierwszy śpiwór ze swoim imieniem. Ręcznie uszyte według własnego pomysłu. Doświadczenie Raba z lat spędzonych w górach było widoczne w jego projektach i wkrótce pojawiło się zainteresowanie zarówno ze strony przyjaciół, jak i rosnącej lokalnej społeczności wspinaczkowej.

To jednak nie koniec. Strych w Sheffield stał się halą fabryczną, w której powstały śpiwory i kurtki dla klientów na całym świecie. Teraz po dziesięcioleciach projekty tych produktów można spotkać na całym świecie wszędzie tam, gdzie żądni przygód ludzie  stawiają czoła żywiołom przyrody. Od szczytów gór wysokich po wieczory przy ognisku z przyjaciółmi.

jak widzicie jest to firma z tradycją popartą doświadczeniem kogoś, kto żyje górską pasją.

W czym wyprać kurtkę RAB KANGRI GTX JACKET?

Sam firma Rab rekomenduje środek piorący Nikwax tech wash i jest dostępny w dobrych sklepach outdoorowych. A jak prawidłowo wyprać naszą kurtkę z Gore-Texem możecie przeczytać w tym artykule. Poruszyłem w nim to co najważniejsze w przejrzysty sposób.