Rower gravelowy jakie sakwy na wyprawę kupić

Rower gravelowy jakie sakwy na wyprawę kupić?

Rower gravelowy jakie sakwy na wyprawę kupić? To pytanie może sobie zadawać ktoś kto właśnie zaczął swoją przygodę z rowerem gravelowym

Rower gravelowy jakie sakwy na wyprawę kupić?

Coraz częściej rower gravelowy pojawia się na ścieżkach rowerowych a także jest spotykany na różnego rodzaju maratonach. Gdy planujesz wyjazd na dłużej potrzebujesz odpowiednio się zapakować, Ale jak to zrobisz, gdy w rowerze brak mocowań na bagażnik? Osobiście polecam Ci sakwy, które są bardzo łatwo montowane do sztycy pod siodłowej i na kierownicę. Sakwy tego typu nie wymagają dodatkowego bagażnika a przez to Twój rower będzie lżejszy.

Sakwy na rower typu bikepacking

 

To rozwiązanie to idealna sprawa dla wszystkich rowerów w których nie przewidziano montażu bagażnika. Najczęstszym tego typu problem występuje w rowerach z włókna węglowego, teraz ten problem zniknął.  Gdy planujesz wyjazd na dłużej nie musisz już jechać z ciężkim i nie poręcznym plecakiem, który dogniata Cię do ramy roweru.

Seat-Pack 16,5l
Sakwa tył Ortlieb Seat-Pack 16,5l
Handlebar-Pack 15l
Przednia sakwa Ortlieb Handlebar-Pack 15l

Sakwy Ortlieb

To nie jedyny producent, który szyje tego typu sakwy, jednak warto się zainteresować tymi produktami. Jest to wiodący producent tego typu akcesoriów, który ma przemyślane rozwiązania i zastosowane materiały sprawdziły się na nie jednej poważnej wyprawie. W tym przypadku niemiecka jakość jest naprawdę „niemiecka”.

W ofercie możemy wybierać odpowiednio dobierać wielkość do potrzeb i konstrukcji roweru.  Tak więc tylną sakwę możemy kupić o pojemności 11L i16,5L. Torba montowana na kierownicę też jest w dwóch rozmiarach 9L i 15L. Na tym jednak się nie kończy, możemy też zamontować sakwy, które montujemy w trójkąt ramy rowerowej jak i mniejsze sakiewki montowane na górną rurę ramy a także na boki przedniego widelca.

sakwa na przedni widelec Fork-Pack schemat montażu
Ortlieb sakwa na przedni widelec Fork-Pack schemat montażu
Sakiewka Ortlieb na przedni widelec
Sakiewka Ortlieb na przedni widelec
Mocowanie sakiewki przedniego widelca
Mocowanie sakiewki przedniego widelca

 

Rower gravelowy jakie sakwy na wyprawę kupić? Ortlieb, czy to się opłaca?

Jeśli chciałbyś przeżyć wspaniałe i niezapomniane miejsca na łonie natury? Spakuj wszystko na swój rower i wyrusz wycieczkę!  Bikepacking jest tym, czego szukasz.

Wszystko, czego potrzebujesz, to rower gravelowy, górski lub fatbike, duch rządny przygody w bagażu i lekkie torby.

Ten specjalnie opracowany sprzęt do bikepackingu, jak wszystkie inne produkty ORTLIEB, jest w 100% wodoodporny. Te sakwy będą twoimi towarzyszami na każdym szlaku i na każdym kilometrze Twojej rowerowej przygody. Przygotuj swoje rzeczy do spakowania i zaplanuj dłuższą wycieczkę, albo nocleg pod gwiazdami lub wymarzoną kilkudniową wyprawę w nieznane.

Wszystko z Twojej listy zmieści się do odpowiedniej torby. Wyposażenie kempingowe idealnie pasuje do zestawu na kierownicę. Rzeczy podręczne, takie jak dokumenty, telefon komórkowy czy przekąski, znajdą swoje miejsce w opakowaniu w kokpicie. To, czego nie potrzebujesz pilnie po drodze, np. Twój Medi-Kit, znajdzie doskonałe miejsce w torbie trójkąta Frame-Packu. Resztę sprzętu kempingowego, przyborów toaletowych, ubrań itp. można zabrać do tylnej torby w Seat-Packu.

Tak więc czy warto kupić taki zestaw do swojego gravela? Biorąc pod uwagę wszystkie te właściwości jak i możliwość dopasowania pojemności do potrzeb to będzie dobry wybór. Ortlieb to nie tylko marka sama w sobie, ale także wygoda w podróży i spokój ducha w trudnych warunkach.

Czy bym polecił taki zestaw sakw Ortlieb?

Tak, jest to naprawdę porządny sprzęt! Jeśli nie uznajesz kompromisów, lub po prostu chcesz mieć niezawodny i pewny sprzęt do przewożenia swojego cennego sprzętu sakwy do kikepackingu, Ortlieb to Ci zapewni.

Rower gravelowy co to takiego? O tym możesz przeczytać w tym artykule oraz pod tym linkiem

Gravel karbon, który rower na szuter?