Zalety rowerów typu składak

Chociaż oferta rowerów dostępnych w popularnych sklepach w ostatnich latach bardzo się powiększyła, wciąż nie brakuje osób, dla których najlepszym wyborem jest rower składany. Tego typu pojazd wyróżnia się praktycznością i łatwością przechowywania, co jest szczególnie istotne w dużych miastach.

  1. Co to jest rower składak?
  2. Jakie zalety ma rower składany?
  3. Jak wybrać idealny rower miejski składany?

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem nowego lub używanego roweru i nie wiesz, czy rower składak spełni Twoje oczekiwania, zapoznaj się z naszymi wskazówkami. Dzięki temu poznasz zalety składaków, a także dowiesz się, na co warto zwrócić szczególną uwagę, jeżeli kupuje się składany rower.

Co to jest rower składak?

Rowery składane (znane również jako składaki) projektowane są z myślą o łatwym składaniu. W praktyce oznacza to, że można błyskawicznie złożyć tego typu rower i umieścić go na przykład w bagażniku samochodu. Tradycyjne rowery nie oferują takiego udogodnienia, ponieważ ich złożenie lub rozłożenie zajmuje wiele czasu i wymaga korzystania z różnych kluczy. Składane rowery mają po złożeniu bardzo kompaktowe wymiary, dzięki czemu można je łatwo przewozić i przechowywać.

Jakie zalety ma rower składany?

W rowerze składanym najważniejsze jest to, jak łatwo i szybko można go złożyć / rozłożyć, dzięki czemu jest to idealny wybór dla osób, które często podróżują. Zalety składania roweru docenią również osoby, które nie mają zbyt wiele wolnego miejsca w komórce lub na balkonie, a kuszą gdzieś przechowywać rower. Istotne jest to, że funkcja składania nie wpływa na komfort jazdy, dzięki czemu dojazd do pracy lub wycieczka na takim rowerze będzie się odbywała w wygodnych warunkach.

Oszczędność miejsca, mobilność i uniwersalność – to właśnie te zalety sprawiają, że coraz więcej osób wymienia swoje rowery na składaki.

Jak wybrać idealny rower miejski składany?

Obecnie są dostępne modele rowerów składanych w wielu wariantach i wersjach, co może utrudnić zakupy. Jeżeli rower składak ma spełnić oczekiwania użytkownika, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na zastosowane materiały, ponieważ od nich zależy to, ile będzie ważył rower. Trzeba też sprawdzić rozmiar koła, co ma wpływ na komfort jazdy.

Zanim ktoś zdecyduje się na zakup nowego roweru, może poszukać używanych modeli, ponieważ często jest to prosty sposób na obniżenie kosztów. Używane rowery składaki można kupić już za około 400-500 PLN, dzięki czemu można uniknąć konieczności wydawania nawet kilku tysięcy złotych na nowy pojazd.