Sakwy rowerowe, które kupić?

Sakwy rowerowe, które kupić?

Sakwy rowerowe, które kupić? Na rynku jest tyle sakw do wyboru, ale tylko nieliczne są godne uwagi, więc które się sprawdzą?

Sakwy rowerowe dla turysty. Jakie?

Zapakowanie roweru na wyjazd nie zawsze musi się wiązać z drogimi sakwami. Jeśli Twój styl jazdy przewiduje krótkie wyjazdy i nie myślisz o wyprawach na wiele dni to wystarczą Ci sakwy z niższej półki.

Co nie znaczy, że takie sakwy będą kiepskiej jakości. Może na początek poruszę produkt mojej ulubionej firmy Crosso, Sakwy Twist 30, są to sakwy 30litrów pojemności i stosuje się je do bagażnika na przód roweru, jednak nie znaczy to, że nie można ich zamontować na tył. Często właśnie tak robię, gdy nie potrzebuję ogromnej pojemności. Prosty i skuteczny system montowania do bagażnika to kolejna cecha tej sakwy.

Sakwy Crosso Twist 30
Sakwy Crosso Twist 30

Dlaczego warto kupić sakwy Crosso?

Crosso to Polski producent sakw rowerowych o różnej konstrukcji i przeznaczeniu. Od produktów dla profesjonalistów, którzy przemierzają świat rowerem po produkty dla każdego. Producent w swojej ofercie gwarantuje najwyższą jakość co też mogę potwierdzić osobiście używając sakw już 12 lat bez awarii. 🙂

Kupując sakwy za 150zł w jakimś markecie będziecie skazani na zakup kolejnych i dawniej też już to przerabiałem na własnej skórze. Tani produkt nie zagwarantuje pełnej szczelności nawet przy słabym deszczu. Dlatego kupując sakwy znanej firmy i sprawdzonej unikniesz kosztów i nerwów gdy napotka Cię deszcz.

30 litrów sakwy czy to wystarczająca pojemność?

Zastanawiasz się czy taka pojemność wystarczy? Weź pod uwagę, że plecak, który zabierasz na wycieczkę w góry jest wystarczająco duży czy nie. z reguły taka pojemność wystarcza na wygodne podróżowanie z bagażem. A sakwy o tej pojemności też pozwolą Ci się wygodnie spakować na wycieczkę jedno dniową. W dodatku jeśli będziesz chciał się zapakować na wyprawę na paręnaście dni to możesz je wykorzystać właśnie jako przednie a na tył po dokupieniu 2 lub 3 sakw masz pełen komplet.

Ile kosztują sakwy Crosso?

Wszystko zależeć będzie na które sakwy się zdecydujesz i w jakiej konfiguracji.

Aktualne ceny i modele znajdziesz na stronie producenta.

https://crosso.pl/

O sakwach pisałem też w poprzednich artykułach do których zachęcam.

Podróż na koniec świata.

Sakwy rowerowe, które kupić?

Ortlieb to niemiecka firma produkująca sakwy rowerowe i w ich ofercie też można znaleźć sakwy dla turysty rowerowego. Akurat produkty tej firmy nie dane mi było osobiście przetestować, jednak kierując się opiniami ich użytkowników jak i często spotykałem ludzi na wyprawach mogę z czystym sumieniem wskazać tego producenta jako godnego uwagi.

Sakwy rowerowe, które kupić? A których unikać?

Z racji tego, że sklepy i oferty w Internecie jak i w marketach są zawalone różnego rodzaju produktami kuszą ceną to jednak ta cena nie jest warta danego towaru. Taniość  i bylejakość to miara naszych czasów niestety. 🙁  Warto postawić na produkty znane, te które używają ludzie w poważnych wyprawach, jeśli nie potrzebujesz sakw z najwyższej pułki to warto kierować się firmą, która je produkuje.

Każdy producent w swojej ofercie ma tańsze i droższe rozwiązania. Więc krótko mówiąc unikaj „Chińskiej taniości”

( I tutaj muszę nadmienić jedną rzecz. Chińskie nie znaczy złe, bo dla Chińczyka to tylko biznes. Chcesz mieć tanio? To masz, ale jak chcesz mieć porządnie to tak samo zapłacisz co w Europie, czy w Stanach).  Wszystko zależy od importera.