baner medale

Maraton rowerowy 100, 300, 500km!!!

Maraton rowerowy 100, 300, 500km!!! Od wielu lat są organizowane maratony rowerowe w których może wystartować każdy chętny. Czy chcesz spróbować własnych sił i poznać ludzi, którzy w nich uczestniczą? W ostatnią sobotę i niedzielę jak i w poprzedni tydzień odbyło się szereg imprez rowerowych na różnych długościach tras.

#Maraton rowerowy

Maraton rowerowy 10-11 lipiec 2021- 111km

trasa maratonu 111km Gdów 10-11 lipiec 2021
Trasa maratonu 111km Gdów 10-11 lipiec 2021

Organizator tegorocznego maratonu to Tour de Silesia. Start i meta Gdów. To już piąta edycja tego maratonu. Podstawowy maraton to 111km i 950m przewyższeń. Jak zawsze na tej trasie bierze udział najwięcej uczestników. Świetni ludzie i wspaniała atmosfera to cechuje właśnie te wydarzenia. W maratonach może wziąć udział każdy , kto ma rower i chce zakosztować kolarskiej przygody. Tu niema wyścigu na czas, każdy jedzie w swoim tempie. Jeśli nie brałeś jeszcze udziału w takim wydarzeniu i chciałbyś zakosztować tej nowej dla Ciebie przygody to gorąco zachęcam a z pewnością będziesz miał wiele frajdy.

jeden z postoi
Jeden z postoi

Maraton rowerowy 300km

300km to już poważniejsze wyzwanie, jeśli 111km było za mało możesz spróbować swoich sił na odcinku 300km i 3000m przewyższeń.

maraton 10-11 lipiec 2021 300km
Maraton rowerowy 10-11 lipiec 2021 300km Gdów

A jakie atrakcje można mieć zagwarantowane po drodze?

1 puknt kontrolny – GÓRKI WIELKIE – 72 km (Restauracja Górecka – Zupa pomidorowa, arbuz, banan, baton, woda, sok)

2 puknt kontrolny – KĘTY – 139 km – (Zajazd Nocny Marek – Kotlet, ziemniaki, surówka, owoce, baton, woda, sok)

3 puknt kontrolny – RYBNIK – 210 km – PRZEPAK (to jest bagaż który sam deponujesz do samochodu) – (PALECIAK – Zupa pomidorowa, owoce, ciasto, woda, soki)

🙂

w drodze
W drodze po zupę 🙂

Oprócz tych przyziemnych rzeczy są jeszcze niezapomniane widoki i zdarzenia, które mogą się wydarzyć tylko biorąc udział w takich imprezach.

Magiczna, przerażająca 500-ka  17-18-07-2021

500km „Tylko dla orłów” jest to wyzwanie do którego trzeba już podejść bardziej przygotowanym. Na takiej trasie potrzebna jest nie tylko wytrzymałość fizyczna ale i psychiczna. Trzeba walczyć z podjazdami, pogodą i samym sobą a czasami i ze sprzętem 🙂

Maraton rowerowy Małopolska 500-ka
Maraton rowerowy Małopolska 500-ka

W tej trasie trzeba być przede wszystkim „rozjeżdżonym”. Dobry plan to podstawa ukończenia tego maratonu, trzeba zadbać o sprzęt i ubrania, odpowiednio dobrane izotoniki i ilość wody. Pamiętaj jednak, że to nie wyścigi więc dobrze zaplanuj czas i siły na dany odcinek trasy, aby ukończyć cały maraton.

Ukończenie maratonu i trofea

Gdy docierasz do mety możesz poczuć radość i satysfakcję z ukończenia założonego planu. W nagrodę otrzymujesz pamiątkowy medal, którym warto się pochwalić znajomym i przez to zachęcić ich do aktywnego wypoczynku. A oto nagrody pamiątkowe:

"<yoastmark

 

medal za ukończenie trasy 300km
Medal za ukończenie trasy 300km
Medal za ukończenie maratonu "Małopolska 500-ka"
Medal za ukończenie maratonu „Małopolska 500-ka”
komplet medali maratonów 2021
Komplet medali maratonów 2021

Oprócz medali w nagrodę są wspomnienia, poznani ludzie i własne przeżycia, które każdy ma własne i na swój sposób je przeżywa.

  • Punkt kontrolny 1 – GÓRKI WIELKIE – 77 km  menu (Restauracja Górecka – zupa pomidorowa, owoce, woda, sok, baton)
  • 2 punkt – WĘGIERSKA GÓRKA – 151 km menu (Restauracja Melaxa – mięsko, ryż, sos, sałatka, owoce, woda, sok, baton)
  • 3 punkt kontrolny – MAKÓW PODHALAŃSKI – 218 km menu (Restauracja Kardamon – zupa warzywna z grzankami, owoce, sok, woda)
  • Punkt kontrolny 4 – KĘTY – 318 km – PRZEPAK –  menu (Zajazd Nocny Marek – kotlet, ziemniaki, surówka, owoce, woda, sok, baton)
  • Punkt 5 – RYBNIK – 409 km – menu (PALECIAK – zupa pomidorowa, owoce, ciasto, woda, sok)
Wręczenie pamiątkowego medalu za Małopolska 500-ka
Wręczenie pamiątkowego medalu za Małopolska 500-ka

Podsumowanie

W powyższych maratonach brał udział mój dobry kolega Darek Domaszewicz, którego zapał może zarazić nie jednego. Ktoś kto od niedawna zaczął uprawiać kolarstwo amatorskie takie osiągnięcia jak te powyżej są godne podziwu, Brawo Darek! Obyś natchną wielu do podobnych osiągnięć.

A ode mnie otrzymujesz nagrodę główną, puchar kiszonych swojskich ogórków 😀

Puchar ogórków
Puchar ogórków 🙂