Jaka lampa – czołówka dla biegacza?

Jaka lampa – czołówka dla biegacza? Lubisz biegać wieczorami lub w nocy? A może się wspinasz, albo po prostu chcesz mieć dobre światło po zmroku? Jaka lampa – czołówka dla biegacza?

Jaka lampa – czołówka dla biegacza?

Black Diamond to amerykańska firma specjalizująca się w tworzeniu wysokiej klasy sprzętu dla ludzi gór. Ich produkty można spotkać na każdym kontynencie w górach i na ekstremalnych wyprawach. Przemyślana konstrukcja latarki jak i łatwość obsługi oraz jakość wykonania stawia ją wysoko w gronie konkurencji. Czasy kiedy latarka składała się tylko z żarówki baterii i obudowy odeszły w niepamięć i dobrze!

Teraz latarka to malutki komputerek z diodami czy pojedynczą diodą i to sprawia, że możemy się cieszyć długotrwałą jasnością w mroku. Producenci prześcigają się w wymyślaniu najróżniejszych funkcji, jednak Black Diamont stawia na użyteczność i łatwość obsługi swoich produktów. Tu niema zbędnych diod ani „10” przełączników.

SPOT 350  Black Diamond

SPOT 350  Black Diamond
SPOT 350  Black Diamond

Ta bardzo lekka latarka  86g (z bateriami) ma w sobie moc ogromną, 350 lumenów 🙂 Sprawi, że w trakcie marszu zauważysz każdą przeszkodę na swoim szlaku w trakcie biegu. Gdy lubisz się wspinać, będzie ona Twoim przyjacielem na pionowych ścianach.

SPOT 350  Black Diamond jej maksymalna moc to 350 lumenów. Możemy też korzystać z ustawień pośrednich 175lumenów i 6 lumenów – w tym trybie może działać do 200godzin!

Jest zasilana trzema popularnymi  bateriami AAA, (małe paluszki takie jak w pilotach do TV)

Model Spot 350 Black diamond występuje w 5 odmianach kolorystycznych:

 • octane – czerwony
 • azul – niebieskblack – czarny
 • dark olive – ciemny oliwkowy
 • graphite – grafitowy

 

Black Diamontd SPOT 350

Czołówka Spot 350 posiada  ochronę IPX8, która zapewnia ochronę przed zabrudzeniem i zachlapaniem. Wytrzyma nawet  zanurzenie w wodzie do 1m na 30 min. Aby w ciemności korzystać z mapy  i nie oślepiać oczu zastosowano też czerwone światło.

 PowerTap™ – ta technologia odpowiada za załączanie i wyłączanie światła za pomocą dotknięcia obudowy.

Główne cechy Black Diamond SPOT 350

 • Odporna na zachlapanie jak i zanurzeniem Do 1m do 30min ( ochrona IPX8)
 • Podgląd poziomu energii zasilania
 • 350 lumenów
 • PowerTap – szybkie przełącznie się między trybami max i min
 • Pamięć ustawionej jasności światła
 • blokada przed przypadkowym włączeniem
 •  zasięg światła do 8 m (tryb min), do 85 m (tryb max)
 • 5 trybów świecenia

 

SPOT 350  Black Diamond tabela
tabela jasności i zasięgu SPOT 350  Black Diamond
Tryb Maksymalny Średni Minimalny
Jasność 350 lm 175 lm 6 lm
Maksymalny zasięg 85 m 62 m 8 m
Czas działania 4 h 8 h 200 h

Podsumowanie – czołówka Black Diamond spot 350

To mała lampka z wielkim potencjałem. Docenią ją wszyscy miłośnicy wieczornych jak i nocnych aktywności. Dla biegacza i dla wędrowca. Spora ilość trybów światła sprawi, że będzie to niezapomniane wyjście z domu a przy tym bezpieczne. Przy ognisku na biwaku jak i w namiocie też znajdzie swoje miejsce. Mając w ręku Termos Esbit i czołówkę Black Diamond spot 350, możemy w pełni cieszyć się rozgwieżdżonym niebem i smacznym posiłkiem.

SPOT 350  Black Diamond
SPOT 350  Black Diamond czerwona

Jaka lampa – czołówka dla biegacza? Czy warto?

Zdecydowanie tak! Łatwość obsługi, niska waga, długość czasu świecenia, źródło zasilana ogólnie dostępna (paluszki AAA). Odporność na wodę, nawet w przypadku zanurzenia (do 1m na 30min) Także ilość trybów świecenia nie przytłacza ilością co też jest na plus. Regulowana opaska jest dobrze dopasowana, nie za szeroka jak i nie za wąska. Maksymalny zasięg światła  85m to spora odległość która sprawi, że z daleka dostrzeżesz oznakowanie szlaku. Minimalna jasność będzie przyjemna w czasie spędzenia czasu pod namiotem w czasie rozmów.

Gotowy do drogi? Nie? Zabierz se sobą czołówkę Black Diamond Spot 350, ona rozświetli ci drogę.