Gdzie na wakacje? Wyjazd rowerowy

Gdzie na wakacje? Wyjazd rowerowy

Gdzie na wakacje? Wyjazd rowerowy. To dobry sposób na spędzenie czasu w towarzystwie rodziny, przyjaciół i natury.

Gdzie na wakacje? Wyjazd rowerowy dla każdego.

Drożyzna i inflacja to domena dzisiejszego życia, jednak nie oznacza to, aby dobrze spędzić czas z rodziną. Rower to dobry sposób na dobrą zabawę dla każdego w wakacyjne dni. Znając możliwości wszystkich swoich członków rodziny czy grupy możesz odpowiednio zaplanować taki wyjazd.

Planuj trasę rowerową tak, aby była ciekawa

Nie musi być bardzo daleka ani bardzo trudna, Dla dziecka liczy się to, że razem może poznawać nowe otoczenie, nie ważne, że może i znasz drogę bardzo dobrze. Siedem dni i siedem tras to dobry sposób na przeżywanie każdego dnia czegoś nowego a przy tym nikt się nie zmęczy i się nie zniechęci. Dodatkową atrakcją dla każdego będzie wspólny wyjazd rowerowy na choćby lody, lub podobne rzeczy. Wyjazd nad rzekę czy jezioro, wieczorne ognisko gdzieś na łonie natury. To wszystko można zrobić nie daleko od domu nie wydając fortuny na wakacje gdzieś daleko, gdzie nie zawsze jest tak kolorowo jak na reklamie.

Nie zależnie gdzie mieszkasz, zabierz rodzinę na rower a na pewno każdy będzie zadowolony z wspólnie spędzonego czasu. Zaoszczędzisz pieniądze na nocleg, ale możesz je przeznaczyć na dodatkowe atrakcje dla dzieci. Mówię tutaj o dzieciach, ale w sumie każdy jest po części dzieckiem. Więc jeśli ich nie masz to czy podróżujesz samotnie czy w grupie każdemu należy się odrobina odpoczynku i czegoś dobrego.

Jeśli masz możliwość zapakowania rowerów i pasażerów do samochodu to nawet jedno dniowy czy dwudniowy wyjazd może być ciekawym wyzwaniem. To też weź to pod uwagę.

Gdzie na wakacje? Wyjazd rowerowy planuj wspólnie z rodziną

Aby wszyscy byli zadowoleni wcześniej omów co każdy by chciał zobaczyć, albo gdzie pojechać i wypracujcie wspólny kompromis. Ta metoda sprawdza się w moim przypadku i myślę, że może się sprawdzić u każdego, ale to już każdy może mieć inaczej. 🙂

Jedni wolą góry inni morze a jeszcze inni siedzenie w domu, to normalne i dlatego potrzeba wspólnej debaty. Jeśli mieszkasz na południu trudno jechać rowerem z rodziną nad morze, więc pobyt nad jeziorem może być kompromisem. Możesz też zapakować rowery do pociągu i ruszyć nad Bałtyk, ale to jest już trudniejsze, choć do wykonania.

W każdym miejscu Polski znajdziesz coś ciekawego, nawet blisko własnego miejsca zamieszkania. Jeśli dla Ciebie dane miejsce może być banalne i dobrze znane to dla kogoś innego może być odkryciem. 🙂

Jadąc rowerem patrz daleko i bardzo blisko

O co chodzi z tym patrzeniem? Siedząc na rowerowym siodełku możesz podziwiać krajobrazy, ale też wszystko to co jest pod kołami roweru. Mrówki, które dźwigają liście kilka razy większe niż one same, zrób zdjęcie 🙂 pokaż innym i podobne rzeczy, na które codziennie nie zwraca się uwagi z braku czasu. Po powrocie do domu możecie wspólnie przeżyć dzień jeszcze raz dzieląc się tym co każdy zobaczył i co go zainteresowało. 🙂

 

Gdzie na wakacje? Rowerem możesz jechać wszędzie!!

Będąc posiadaczem roweru możesz przemierzać niezliczone trasy i chyba jedynym ograniczeniem będzie wyobraźnia i czas. Możesz zorganizować rodzinną wyprawę a także samodzielnie wybrać się w nieznane. Od spędzenie czasu z rowerem pod namiotem, albo w wynajętym pensjonacie. Wakacje nie muszą być rutynowe, monotonne, czy też drogie, ale zawsze możesz sprawić, aby były udane dla każdego.

Jaki rower kupić na wakacyjne przejażdżki?

Jeśli nie masz jeszcze roweru a Ty chcesz spędzić czas w siodełku warto pomyśleć o rowerze Crossowym, trekkingowym lub gravelowym. Są to rowery do szybkiej jazdy i wygodnie się na nich jeździ po ścieżkach rowerowych jak i po asfaltach. Dodatkowym atutem tych rowerów jest to, że nie są to skomplikowane konstrukcje i łatwo i taniej je naprawić niż rowery do zjazdów czy enduro.

Ale gdy już posiadasz rower warto zrobić przegląd techniczny, aby nasz sprzęt był technicznie sprawny i to z reguły wystarczy, aby się cieszyć wakacyjną przygodą.

Na co warto zwrócić uwagę w rowerze przed wyjazdem?

Gdy Twój rower stał długo w piwnicy sprawdź ogólny stan techniczny roweru, czy coś nie przyrdzewiało, czy dętki trzymają powietrze i czy napęd nie jest rozregulowany, oraz czy niema niepożądanych luzów na połączeniach.

Oświetlenie też jest ważne więc sprawdź stan baterii czy akumulatora. Jeśli nie czujesz się na siłach aby ocenić stan techniczny swojego roweru to oddaj go do serwisu a tam na pewno ocenią stan techniczny i wyliczą koszty ewentualnych napraw.

Jak podróżować rowerem w pociągu?

Wybierasz się nad morze? Albo znad morza chcesz przyjechać w góry? Możesz to zrobić, kup bilet na pociąg i wykup bilet na rower.

Mobilną aplikację do zakupu biletów na kolej możesz pobrać ze sklepu Googla, lub jeśli korzystasz z aplikacji mObywatel.  Bilety kolejowe – PKP Bilkom.

Jak z niej korzystać? Poniżej znajdziesz opis jak to działa

Gdzie na wakacje? Wyjazd rowerowy

Tak więc jak widzisz dzisiaj niema wielkich problemów z przemieszczaniem się nawet na dalsze odległości na rowerze, czy też z rowerem. 🙂

wakacje rowerem, góry
Gdzie na wakacje? Wyjazd rowerowy, góry