Jakie jest najlepsze siodełko do roweru trekkingowego?

Jakie jest najlepsze siodełko do roweru trekkingowego? Pewnie spotkaliście się z twierdzeniem, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i tu dochodzimy do sedna sprawy. Punkt siedzenia ma największy wpływ na to jak postrzegamy otoczenie a dokładniej punkty otarć na naszej szacownej (….). Bontrager do swojej kolekcji siodełek dołożył kolejne, tym razem siodełko do rowerów trekkingowych i miejskich o nazwie  Bontrager Commuter Fluid i szersze Boulevard 

Siodełko rowerowe Bontrager Commuter Fluid i Bontrager Boulevard Fluid

 

 

Bontrager Commuter Fluid
siodełko Bontrager Commuter Fluid
Bontrager Boulevard Fluid
Bontrager Boulevard Fluid

 

Od klasycznych siodełek te różnią się tym, że wypełnienie poduszek to nie standardowy żel, lecz płyn. Takie zastosowanie przekłada się na komfort jazdy, zwłaszcza na długich dystansach z obciążeniem w sakwach.

 porównanie rozkładu sił nacisku na siodełko
porównanie rozkładu sił nacisku na siodełko

Tak się przedstawia rozkład nacisku na siodełko według badań laboratoryjnych. W teście  mapowania nacisku na siodełko Bontrager Fluid wykazuje  średnio 20% mniejszy szczytowy nacisk niezależnie od płci a jak to się sprawdzi w praktyce? Zobaczymy.

Fluid porusza się razem z rowerzystą w celu ograniczenia ucisku na guzy kulszowe podczas przejażdżek rekreacyjnych i dojazdu do pracy.

Siodełko rowerowe Bontrager Commuter Fluid
Siodełko rowerowe Bontrager Commuter Fluid w rowerze trekkingowym

 

Oba siodełka zostały wyposażone w wieszak na światło  Bontragera co stanowi dopełnienie nie tylko komfortu użytkowania, ale i użyteczność.

Powierzchnia siodełek została wykonana z miękkiej gumy a w miejscach o największym nacisku została wykonana z materiału pod którą umieszczono wkładki z fluidem.

Wyżej zamocowana lampa jest też lepiej widoczna dla kierowców a pakunki na bagażniku nie zasłaniają jej światła.

Bontrager Commuter Fluid

To siodełko przeznaczone jest głównie do rowerów trekkingowych, ale sprawdzi się też dobrze w rowerach miejskich.

Bontrager Boulevard Fluid

To propozycja dla kobiet, które wymagają komfortu w czasie jazdy na rowerze miejskim, ale nie tylko. Wąski przód siodełka i szeroki tył  to optymalny kształt aby cieszyć się wygodą.

Wygodne siodełko do roweru

Po ostatnim wyjeździe na dłuższą trasę czułem, że czas na zmianę siodła. Ciekawość wzięła górę i zamontowałem siodełko Bontrager Commuter Fluid do mojego roweru trekkingowego.

Siodełko rowerowe Bontrager Commuter Fluid
Siodełko rowerowe Bontrager Commuter Fluid i lampa flara

 

Samo siodło i lampa świetnie do siebie pasują wygoda jest znacznie odczuwalna. Dostęp do światła też jest istotny, gdy chcemy je zdemontować. Jak na razie jeszcze nie zdążyłem zrobić na nim konkretnej trasy, ale powoli robi się cieplej i dni coraz dłuższe, więc będzie okazja je dokładnie przetestować i nie omieszkam zaktualizować ten post o nowsze wrażenia.

Siodełko do roweru trekkingowego jakie?

Na pewno wygodne, które pozwoli na długie podróże. Punkt widzenia zmienia się z punktem siedzenia, poprzednie doświadczenie z tym związanym skłoniło mnie na zmianę tegoż punktu podparcia 🙂 Zobaczymy co z tego wyniknie po dłuższym użytkowaniu. O rowerze trekkingowym pisałem już we wcześniejszych artykułach do których zachęcam.

Jeszcze jedna podpowiedź jak spakować dobytek na rower trekkingowy znajdziesz tu  🙂

 

Siodełko rowerowe Bontrager Commuter Fluid wyniki po testach

Wyniki po testach organoleptycznych są następujące.

Trzeba się trochę przyzwyczaić do uczucia „pływania” na siodełku. Na samym początku jest dziwnie, ale po przejechaniu ponad 200km mogę powiedzieć, że spełnia swoje zadanie. Jest na tyle wygodne, że można swobodnie usiąść i nie krępuje ruchów w czasie pedałowania. Jedynie co można by zmienić to materiał zewnętrzny. W czasie postoju w słoneczny  dzień materiał gumowany mocno się nagrzewa. W spodenkach bez pampersa  jest dość gorąco. Poza tym szczegółem powiedziałbym, że to siodełko jako komfortowe do roweru fitnes i trekking spokojnie się nadaje i będziecie z niego zadowoleni, a jeśli nie to możecie skorzystać z gwarancji firmy Bontrager, która umożliwia zwrot towaru w czasie do 30 dni od zakupu.

Siodełko do roweru crossowego które warto kupić?

Mając na uwadze własną wygodę a także zdrowie, bo jak każdemu lata lecą tylko do przodu niestety szukam sprawdzonych rzeczy. Jeżdżąc wiele kilometrów dziennie czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, że źle dobrane siodełko w rowerze przekłada się na stan naszego kręgosłupa. Dlatego też nie można lekceważyć tej części roweru.

Sporo ludzi skupia się na rodzaju przerzutki, jakości amortyzatora itp. Jednak warto też zwrócić uwagę na samo siodełko nie tylko na samej jakości ale też kształtu i wielkości. W dzisiejszych czasach jest możliwość dobrania siodełka rowerowego do własnej anatomii. Jeśli sklep w którym kupujecie rower podchodzi poważnie do klienta to nawet sprzedawca sam zaproponuje odpowiednie pomiary. Jeśli jednak nie to możecie sami zapytać, czy istnieje taka możliwość.

Firma Bontrager pod względem gwarancji zadowolenia klienta daje wzorowy przykład jak dbać o użytkowników własnych produktów.  Dlatego postawione wcześniej pytanie „Siodełko do roweru crossowego które warto kupić?” Śmiało mogę wskazać właśnie na tego producenta, który też współpracuje z producentem rowerów Trek. Wybierając świadomie wybieramy mądrze, bo przy takim podejściu zaoszczędzamy nie tylko pieniądze, ale też własne zdrowie.