Jakie jest najlepsze siodełko do roweru trekkingowego?

Jakie jest najlepsze siodełko do roweru trekkingowego? Pewnie spotkaliście się z twierdzeniem, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i tu dochodzimy do sedna sprawy. Punkt siedzenia ma największy wpływ na to jak postrzegamy otoczenie a dokładniej punkty otarć na naszej szacownej (….). Bontrager do swojej kolekcji siodełek dołożył kolejne, tym razem siodełko do rowerów trekkingowych i miejskich o nazwie Bontrager Commuter Fluid i szersze Boulevard

Siodełko rowerowe Bontrager Commuter Fluid i Bontrager Boulevard Fluid

 

 

Bontrager Commuter Fluid
siodełko Bontrager Commuter Fluid
Bontrager Boulevard Fluid
Bontrager Boulevard Fluid

 

Od klasycznych siodełek te różnią się tym, że wypełnienie poduszek to nie standardowy żel, lecz płyn. Takie zastosowanie przekłada się na komfort jazdy, zwłaszcza na długich dystansach z obciążeniem w sakwach.

 porównanie rozkładu sił nacisku na siodełko
porównanie rozkładu sił nacisku na siodełko

Tak się przedstawia rozkład nacisku na siodełko według badań laboratoryjnych. W teście mapowania nacisku na siodełko Bontrager Fluid wykazuje średnio 20% mniejszy szczytowy nacisk niezależnie od płci a jak to się sprawdzi w praktyce? Zobaczymy.

Fluid porusza się razem z rowerzystą w celu ograniczenia ucisku na guzy kulszowe podczas przejażdżek rekreacyjnych i dojazdu do pracy.

Siodełko rowerowe Bontrager Commuter Fluid
Siodełko rowerowe Bontrager Commuter Fluid w rowerze trekkingowym

 

Oba siodełka zostały wyposażone w wieszak na światło Bontragera co stanowi dopełnienie nie tylko komfortu użytkowania, ale i użyteczność.

Powierzchnia siodełek została wykonana z miękkiej gumy a w miejscach o największym nacisku została wykonana z materiału pod którą umieszczono wkładki z fluidem.

Wyżej zamocowana lampa jest też lepiej widoczna dla kierowców a pakunki na bagażniku nie zasłaniają jej światła.

Bontrager Commuter Fluid

To siodełko przeznaczone jest głównie do rowerów trekkingowych, ale sprawdzi się też dobrze w rowerach miejskich.

Bontrager Boulevard Fluid

To propozycja dla kobiet, które wymagają komfortu w czasie jazdy na rowerze miejskim, ale nie tylko. Wąski przód siodełka i szeroki tył to optymalny kształt aby cieszyć się wygodą.

Wygodne siodełko do roweru

Po ostatnim wyjeździe na dłuższą trasę czułem, że czas na zmianę siodła. Ciekawość wzięła górę i zamontowałem siodełko Bontrager Commuter Fluid do mojego roweru trekkingowego.

Siodełko rowerowe Bontrager Commuter Fluid
Siodełko rowerowe Bontrager Commuter Fluid i lampa flara

 

Samo siodło i lampa świetnie do siebie pasują wygoda jest znacznie odczuwalna. Dostęp do światła też jest istotny, gdy chcemy je zdemontować. Jak na razie jeszcze nie zdążyłem zrobić na nim konkretnej trasy, ale powoli robi się cieplej i dni coraz dłuższe, więc będzie okazja je dokładnie przetestować i nie omieszkam zaktualizować ten post o nowsze wrażenia.

Siodełko do roweru trekkingowego jakie?

Na pewno wygodne, które pozwoli na długie podróże. Punkt widzenia zmienia się z punktem siedzenia, poprzednie doświadczenie z tym związanym skłoniło mnie na zmianę tegoż punktu podparcia 🙂 Zobaczymy co z tego wyniknie po dłuższym użytkowaniu. O rowerze trekkingowym pisałem już we wcześniejszych artykułach do których zachęcam.

Jeszcze jedna podpowiedź jak spakować dobytek na rower trekkingowy znajdziesz tu 🙂

 

Siodełko rowerowe Bontrager Commuter Fluid wyniki po testach

Wyniki po testach organoleptycznych są następujące.

Trzeba się trochę przyzwyczaić do uczucia „pływania” na siodełku. Na samym początku jest dziwnie, ale po przejechaniu ponad 200km mogę powiedzieć, że spełnia swoje zadanie. Jest na tyle wygodne, że można swobodnie usiąść i nie krępuje ruchów w czasie pedałowania. Jedynie co można by zmienić to materiał zewnętrzny. W czasie postoju w słoneczny dzień materiał gumowany mocno się nagrzewa. W spodenkach bez pampersa jest dość gorąco. Poza tym szczegółem powiedziałbym, że to siodełko jako komfortowe do roweru fitnes i trekking spokojnie się nadaje i będziecie z niego zadowoleni, a jeśli nie to możecie skorzystać z gwarancji firmy Bontrager, która umożliwia zwrot towaru w czasie do 30 dni od zakupu.

 

Zobacz więcej postów:

Click to rate this post!
[Total: 8 Average: 5]

About the author