termosy_edited

Jaki najlepszy termos 1l i 0_75l kupić?

Jaki najlepszy termos 1l i 0_75l kupić? Z ostatniej chwili.

Miałem możliwość zbadać termos Esbit Vacuum black 1l i 0.75l. Tym razem na gorące płyny, jak kawę i herbatę, albo co tam wymyślicie 🙂 .

termos Esbit Vacuum black 1l
termos Esbit Vacuum black 1l

Jest to klasycznie wyglądający termos o czarnej lekko chropowatej powierzchni. komplet składa się z 5 części:

  • termos
  • korek z klipsem (na letnie warunki)
  • korek zakręcany (na zimowe warunki)
  • plastikowy kubeczek
  • i zakręcany kubek, który jest też pokrywką.

Esbit – dwa korki

Zaraz zaraz. Dwa korki? Po co? No właśnie może się zastanawialiście dlaczego tak jest. To nie tylko zapas, gdyby się jeden zepsuł, ale to ma swoją zaletę i zastosowanie. Chłodne poranki i gorące dni nie wymagają podwyższonej  termiki Firma Esbit zaleca, choć to nie jest przymus, korek na klips dlatego, że łatwiej nim operować. Jednocześnie termika  jest na tyle skuteczna, że to rozwiązanie jest skuteczne a jednocześnie szybkie. Drugi korek to klasyczne rozwiązanie, zakręcany z silikonową uszczelką wypełniony izolacją. Ten patent sprawdza się zimą. Gdy na zewnątrz panuje mróz wytrzymałość pewnych elementów staje się mniej odporna, jak uszczelki dlatego aby utrzymać dłużej temperaturę płynu należy stosować korek zakręcany.

termos Esbit Vacuum black 1l i 0.75l.
termos Esbit Vacuum black 1l i 0.75l.

Rzadko kiedy możemy się spotkać z dodatkowym kubeczkiem w termosie, dlatego produkty Esbit przypadły mi do gustu. Możemy się w ten sposób podzielić się z towarzyszem, lub towarzyszką na górskim szlaku gorącą kawą. Zewnętrzna powłoka termosu daje pewny chwyt i nie ślizga się w dłoni w przeciwieństwie do zwykłych stalowych termosów.

Termos Esbit esencja jakości

Wcześniej opisywałem termos obiadowy też firmy Esbit o którym możecie poczytać tutaj. Produkty tej firmy są wysokiej klasy. Zastosowane materiały są pozbawione szkodliwych związków i są dopracowane w każdym detalu. Tutaj niema zadziorów, krzywych gwintów i tym podobnych.  Opisywane termosy występują w trzech pojemnościach. 0,5l, 0,75l i 1l. i trzech kolorach. Czarny, olive green i stalowy. Poza pojemnością nie różnią się niczym innym (0,5l akurat nie miałem w ręce).

Termos Esbit dla kogo?

To termos dla wszystkich, którzy nie idą na kompromis z jakością. Jeśli raz spróbujesz dobrze wykonaną rzecz, wiesz, że niema sensu zadowalać się półśrodkami. To termos nie za 20zł, ale też nie za tysiące a użyteczność to „mercedes klasy S” wśród termosów.

Jak utrzymać temperaturę w termosie Esbit?

Podobnie jak to było w termosie obiadowym o którym już wspominałem, należy zalać go gorącą wodą z czajnika i pozostawić na parę minut z lekko zakręconym korkiem. Po tej czynności wylej wodę i napełnij go swoim ulubionym płynem i dobrze zakręć korek.

Na górskim szlaku, czy też na rowerowej wycieczce ciesz się gorącym napojem z towarzyszem podroży używając dołączonym drugim kubeczkiem 🙂 .

Główne właściwości termosów Esbit vacuum

Termos Esbit Vacuum 0,5l

Kolor Czarny
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Esbit Classics
Waga ok. 375 g
Pojemność 500 ml
Wymiary ok. 21,5 x 7,9 cm

Termos Esbit Vacuum 0,75l

Kolor Czarny
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Esbit Classics
Waga ok. 485 g
Pojemność 750 ml

Termos Esbit Vacuum 1l

Kolor Czarny
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Esbit Classics
Waga ok. 537 g
Pojemność ok. 1 L
Wymiary ok. 27,5 x 9 cm