Rękawiczki rowerowe jakie kupić?

Rękawiczki rowerowe jakie kupić?

Chodź nie jest to obowiązkowy element ubioru rowerzysty to często się przydają. W zimie są niezbędne, żeby nie odmrozić sobie dłoni. W ciepłe dni też mogą być pomocne, wchłaniają pot oraz mogą likwidować  część dolegliwości dłoni.

Pochylona pozycja  powoduje, że ciężar naszego ciała opiera się na kierownicy. Może to powodować drętwienie dłoni, gdyż uciskamy na nerwy. Rękawiczki z odpowiednimi wstawkami np. żelowymi zmniejszają ucisk na dłonie, dzięki czemu możemy przez dłuższy czas odczuwać przyjemność z jazdy.

Jak wybrać wytrzymale oraz takie których jakość jest wyższa niż ich cena?

Dopasowanie rękawiczek rowerowych

Przede wszystkim należy skupić się na rozmiarze. Musisz je przymierzyć. Nie mogą uwierać, bo krążenie w palcach zostanie zatrzymane, nie mogą też być zbyt luźne. Muszą dobrze dopasowywać się do Ciebie. Możesz w nich swobodnie zamykać i otwierać dłoń. Nie przywiązuj zbytniej uwagi do rozmiaru podanego na metce, każdy producent ma inną skalę, po prostu je przymierz. Producenci przewidzieli modele dla kobiet i mężczyzn. To ważna informacja, gdyż kobieca dłoń jest inaczej zbudowana od męskiej toteż rękawiczki będą miały inną (mniejszą) rozmiarówkę i będą inaczej uszyte. Kupując przez Internet zmierz obwód dłoni nad kciukiem i znajdź swój rozmiar w tabeli.

Jakie rękawiczki wybrać?

Dla osób jeżdżących 1-2 razy na tydzień po 5-15 km moim zdaniem wystarczą te do 40zł przykładowe marki to: Accent, Force, B-skin.

Jeśli jednak jeździsz po 1-7 godzin dziennie i co dzień zaliczasz 20-100 km musisz trochę więcej zainwestować. Ceny dobrych rękawiczek rowerowych zaczynają się od 100zł. Zastosowane w ich produkcji materiały będą dużo trwalsze i wygodniejsze. Marki godne polecenia to: Fox, Alpinestars, Bontrager, Sidi, SIXSIXONE 661

Rodzaje rękawiczek rowerowych

1. Rękawiczki rowerowe krótkie

Przeznaczone do każdej jazdy, mają za zadanie dać Ci poczucie komfortu. Rękawiczki powinny mieć wnętrze  miękkie i oddychające a na zewnątrz cienki i lekki elastyn. Warstwa pianki na wnętrzu dłoni powinna zapewnić przyjemniejszy kontakt z kierownicą i amortyzację. Wchłaniany jest również pot. Przydatne są  uszy pomiędzy palcami, które ułatwiają zdejmowanie rękawiczek.

 

2. Rękawiczki rowerowe długie

Nieodzowne przy uprawianiu downhill, freeride, BMX, cross-country. Ochronią dłonie przed gałęziami, żwirem czy otarciami przy nagłym spotkaniem z podłożem. Przydadzą się również w zimny dzień wiosną i jesienią. Pewniej trzymasz w nich kierownice i hamulce.

3. Rękawiczki rowerowe zimowe

Wskazane w zimie, ocieplane, zapobiegną odmarznięciu dłoni.

To czy zdecydujesz się jeździć w rękawiczkach, czy też nie zależy od Ciebie. Warto spróbować by sprawdzić, czy przynoszą pozytywne efekty.  Wszystko zależy od tego w jakich warunkach i w jakim terenie jeździsz. Jeżeli zdecydujesz się na zakup rękawiczek rowerowych to pamiętaj by dobrać odpowiedni rozmiar, a resztę już przetestujesz i dopasujesz do własnych potrzeb.

A jak Wam się jeździ w rękawiczkach? Jakich używacie? Dajcie znać w komentarzach.