Parktool Hbt-1

HBT-1 Parktool, to czego potrzebujesz w swoim serwisie

HBT-1 Parktool, to czego potrzebujesz w swoim serwisie. Jesteś serwisantem rowerowym? jeśli tak to powinno Cię zainteresować ten przyrząd HBT-1.

HBT-1 Parktool, to czego potrzebujesz w swoim serwisie,  co to?

Jest to sprytny przyrząd do zaciskania końcówek przewodu hydraulicznego. Obecnie są różnego rodzaju patenty jedne tańsze drugie droższe. Gdy jednak prowadzisz swój serwis dobrze jest mieć coś pewnego i niezawodnego.

Ja wychodzę z założenia, że jeśli używasz czegoś codziennie jak np. klucze śrubokręty i tym podobne narzędzia to powinny być z najwyższej pułki, nie tylko cenowej ale jakościowej. Inwestycja w dobre jakościowo narzędzia szybko się zwrócą i w perspektywie czasu wychodzą taniej jak kupowanie tanich i większej ilości. Poza tym zaoszczędzasz dużo nerwów. Parktool HBT-1 jest wykonany z aluminium i jego działanie jest precyzyjne i łatwe.

HBT-1 przyrząd do zaciskania przewodów hydraulicznych
HBT-1 przyrząd do zaciskania przewodów hydraulicznych w rowerze

Parktool HBT-1 Zaciskacz przewodów hydraulicznych

Jest też wyposażony w zintegrowany obcinacz przewodów w rękojeści. Aby użyć tego narzędzia, wystarczy przełożyć przewód przez imadełko i dokręcić jarzemko a następnie  wkładamy oliwkę i nakładamy końcówkę przewodu na pin. Gdy już mamy ustaloną odległość wystarczy ścisnąć rękojeść aby mosiężna końcówka została wciśnięta w przewód hamulcowy. Teraz to już pozostaje sam montaż przewodu do klamki czy do zacisku hamulca.

Dlaczego ten przyrząd a nie inny?

Parktool Hbt-1 jest inny niż dotychczas miałem okazję testować.. Różni go od innych to że jest wykonany z aluminium frezowany na CNC i to jest gwarancja precyzji. Inni producenci mają zwykle swoje patenty zrobione z tworzywa sztucznego. Działają prawidłowo, ale jak to tworzywo nie będzie działać zbyt długo a kolejny zakup już przekroczy koszt Parktool’a. W dzisiejszych czasach rowery z hamulcami typy V-brake są już powoli mniejszością, więc dobre narzędzie to podstawa sukcesu udanej i przyjemnej pracy.

Parktool HBT-1
Parktool HBT-1 Przyrząd do przewodów hydraulicznych w rowerze

 

Jak użyć przyrządu HBT-1?

Najlepiej jak to przedstawię na fotkach 🙂

Parktool HBT-1
W łatwy sposób możemy obciąć przewód hamulcowy przy pomocy Parktool HBT-1

 

Parktool HBT-1
Na pin nakładamy końcówkę oliwki

 

Parktool HBT-1
Wkładamy przewód hamulcowy z oliwką do imadełka i zakręcamy imadełko

 

Parktool HBT-1 i końcówka przewodu
Po naciśnięciu dźwigni mamy gotowy przewód do zamontowania w klamce lub zacisku

 

HBT-1 Parktool, to czego potrzebujesz w swoim serwisie – Dlaczego?

Parktool HBT-1 ułatwia pracę, ale też daje sporo satysfakcji z tego, że robimy to szybko i bez problemu. czy go polecam? Oczywiście tak!