Przerzutka Shimano RD-M6000

Przerzutka Shimano RD-M6000

RD-M6000 to grupa  Deore która ma nowoczesny wygląd. Konstrukcja sprawia, że nie tylko  design  roweru się zmienia, ale również zmiana biegów jest płynna i cicha.  W nowoczesnej grupie nie mogło zabraknąć sprzęgła Shadow RD+. Sprzęgło to zapewnia stabilizację łańcucha w czasie karkołomnych zjazdów. Konstrukcja ta była wcześniej zarezerwowana w najwyższych modelach Shimano. Przerzutka RD-M6000 ma możliwość wyłączenia sprzęgła, co pozwala na precyzyjniejszą regulację.

RD-M6000
RD-M6000

 

 

Przerzutka Shimano RD-M6000

To propozycja dla tych, którzy jeżdżą agresywnie do rowerów trailowych. Dodatkowo RD-M 6000 jest w pełni kompatybilna z systemem DYNA SYS

 

RD-M6000
RD-M6000 różnice

 

 

Szeroki współczynnik zakresu przełożeń z mechanizmem korbowym z mniejszą  progresją. Pozwala to zminimalizować konieczność wielokrotnych zmian przełożenia. Ogranicza to  utratę siły pedałowania i sprawia, że przenoszenie mocy jest bardziej wydajne.

Pojemność biegów tej przerzutki to 10 przełożeń. Największa obsługiwana tylna zębatka to 41T a najmniejsza to 11T

 

Przełożenia DYNA-SYS o mniejszej progresji jest oparta na środkowej 32-zębowej tarczy korby, to powoduje, że przeniesienie mocy jest ogólnie bardziej wydajne.

 

 

DYNA-SYS
DYNA-SYS

Dla kogo to?

To propozycja dla tych co lubią trudny teren, chcą pokonywać leśne przeszkody. Koncepcja zawarta z wyższej grupy osprzętu w tej przerzutce sprawia, że staje się atrakcyjną propozycją dla wielu z mniejszym portfelem.

cena tej przerzutki waha się od 270 do 328zł

Chcesz się dowiedzieć jak wyregulować tylną przerzutkę? Zobacz do tego artykułu