Rowerek biegowy

To Biegacz dla najmłodszych, który sprawi wiele radości najmłodszym, ale też i Tobie

Rowerek biegowy

biegacz
rower bez padał czyli biegacz

Mały rowerek bez pedałów skierowany jest do najmłodszych, przyszłych kolarzy. Pamiętacie utwór Pawła Kukiza i zespołu Piersi – Rowerek? 🙂 Jeśli nie to posłuchajcie, bo ma wiele treści i przekazu. wróćmy jednak do tematu. Aby kilkuletnie dziecko mogło się oswoić z rowerem i nabyć równowagę dobrze pomyśleć właśnie o biegaczu. To w sumie rama, siedzenie, 2 koła i kierownica. Na sam początek to idealny pojazd a radość w oczach dziecka bezcenna. Wiele maluchów marzy o swoim pojeździe.

biegacz
biegacz

 

Jaki rower biegowy wybrać?

Polska firma Kross wyszła na przeciw najmłodszym i skonstruowała biegacz o nazwie Mini 2018. i Kido 2019.

Mini i Kido to lekka aluminiowa rama,  jest też odporna na uszkodzenia. Niska rama to komfort i pewność siebie dla dziecka. Aby oswoić dziecko z hamulcem, rowerek ten posiada ręczną dźwignie hamulca. 12 calowe kółka sprawią, że pozwolą dziecku zakosztować odrobinę prędkości i poczuć wiatr we włosach 🙂


biegacz
biegacz w rękach dziecka

Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego rowerka?

Dobry rower tego typu powinien mieć możliwość regulacji siedzenia, wtedy rowerek rośnie razem z Twoim dzieckiem. Waga też ma znaczenie, gdyż dziecko będzie mniej zmęczone odpychaniem się a także Ty to docenisz kiedy dziecko poprosi o przeniesienie biegacza. Wspólne spędzone chwile na świeżym powietrzu to niezapomniane chwile dla Ciebie i Twojego dziecka, pamiętaj o tym.

biegacz
waga biegacza też ma znaczenie
biegacz
radość po jeździe na biegaczu

Czy warto?

No właśnie wielu rodziców zastanawia się nad tym czy warto kupić takie coś, skoro dziecko nie umie jeszcze jeździć. Dwuletnie dziecko dopiero oswaja się z równowagą a biegacz jest świetnym sprzętem, aby mu w tym pomóc. Rower tego typu pomimo, że nie posiada pedałów jest pełnowartościową „zabawką”. Nie tylko przynosi radość dziecku, ale też dzięki temu w dziecku wykształca się zachowywanie równowagi, także przy chodzeniu. Więc chyba zdecydowanie warto! Kto wie, może dzięki temu w przyszłości zostanie mistrzem świata w kolarstwie?

biegacz
biegacz mam i ja!

Podsumowując:

Przy zakupie takiego roweru pamiętaj, aby był lekki i wygodny a to da zadowolenie nie tylko Twojemu dziecku, ale i Tobie. Gdy się zastanawiałeś/ zastanawiałaś czy warto – TAK! Masz ogromny wpływ na prawidłowy rozwój swojego dziecka. Dzieci szybko dorastają i wiele pamiętają, zadbaj o to aby zapamiętały wspaniałe spędzone chwile ze swoimi rodzicami ciesząc się rowerem.