Jakie akcesoria odzieżowe przydają się do jazdy na rowerze?

Jazda na rowerze należy do najpopularniejszych sportów. Można uprawiać ją rekreacyjnie i wyczynowo. W obu przypadkach rowerzyści mogą korzystać z jednośladów o miejskiej, górskiej i szosowej konstrukcji. Dzięki różnorodności rowerów możliwa jest jazda z dowolną prędkością i po każdym terenie, dlatego kolarstwo sprawia przyjemność niemalże każdemu, kto się na nie zdecyduje. Jakie akcesoria odzieżowe przydają się do jazdy na rowerze?

  1. Rękawice rowerowe do wyczynowej jazdy
  2. Fox Sklep — koszulki dla rowerzystów
  3. Inne produkty Fox do jazdy na rowerze

W przypadku odzieży dla rowerzystów sporo mówi się o spodniach, które są istotnym elementem ubioru do komfortowej i bezpiecznej jazdy. Spodnie muszą przylegać do ciała, by ograniczyć ryzyko wkręcenia się w łańcuch. Ponadto powinny skutecznie odprowadzać wilgoć i zapobiegać nadmiernemu poceniu się skóry. Prócz spodni rowerzysta powinien posiadać inne elementy odzieży dla cyklistów. Sprawdź, jakie akcesoria obejmują najnowsze kolekcje w sklepach rowerowych.

Rękawice rowerowe do wyczynowej jazdy

Bez względu na to, czy trenuje się na rowerach MTB, czy też wybiera się cross country, na rower zawsze powinno się wsiadać w rękawicach. Bogata oferta rękawic umożliwia wybranie pary odpowiedniej na każdą porę roku. Na lato przeznaczone są modele, które są pozbawione palców, a na zimę — rękawice, które zapobiegają przemarzaniu. Rękawice zapobiegają pojawianiu się odcisków na dłoniach i chronią skórę w trakcie upadków. Można używać ich do wykonywania sztuczek i ewolucji na jednośladzie.

Rękawiczki powstają z trwałych materiałów. Najnowsze technologie umożliwiają produkcję akcesoriów, które służą przez długi czas. Są odporne na ścieranie warstwy zabezpieczającej, uszkodzenia mechaniczne i kontakt z wilgocią. Wchłaniają pot ze skóry, dlatego ograniczają ryzyko, że dłoń ześlizgnie się z manetki w czasie szybkiej jazdy.

Rękawice rowerowe FOX – fox.sklep.pl z głową lisa to jeden z najlepszych modeli na rynku. Zapoznaj się z ich ofertą.

Fox Sklep — koszulki dla rowerzystów

Ubrania na rower to nie tylko spodnie, ale i koszulki. Koszulka podnosi komfort w czasie jazdy i sprawia, że skóra jest chroniona przed podrażnieniami. Materiał odprowadza nadmiar ciepła i pot na zewnątrz ciała. Dzięki temu rowerzysta ma więcej energii do jazdy i ma lepsze samopoczucie po treningu.

Koszulki rowerowe FOX – fox.sklep.pl – sprawdź, który model jest dla Ciebie.

Koszulki rowerowe enduro i inne mają rozmiary przystosowane do potrzeb kobiet i mężczyzn. Można wśród nich znaleźć zarówno niewielkie rozmiary damskie XXS, jak i spore koszulki dla postawnych mężczyzn. Dzięki temu są idealnie dopasowane do ciała, a korzystanie z nich komfortowe.

Inne produkty Fox do jazdy na rowerze

Akcesoria odzieżowe do jazdy na rowerze obejmują też buty, które mocuje się na pedałach. Dzięki temu rowerzysta może pedałować efektywniej, by szybciej przemieszczać się po jezdni. Prócz butów rowerzysta powinien kupić także kask. Kask chroni głowę w trakcie upadku i ogranicza ryzyko uszkodzenia czaszki podczas zderzenia z samochodem lub przewrócenia się na ścieżce rowerowej.

Kask uzupełniają ochraniacze na łokcie i kolana, dzięki którym rowerzysta rzadziej kaleczy kończyny. Ochraniacze są szczególnie potrzebne w przypadku jazdy wyczynowej po leśnych lub górskich ścieżkach. Używają ich cykliści na całym świecie. W czasie upałów warto pomyśleć również o okularach. Dzięki nim ochroni się wzrok przed upalnym słońcem i poprawi się refleks, dzięki lepszej widoczności jezdni.